Leali nastepcą Buffona?


Z racji tego, że Gianluigi Buffon jest już bliżej końca niż początku kariery, to włodarze Juventusu Turyn rozpoczęli poszukiwania następcy mistrza świata z 2006 roku. Listę życzeń decydentów klubu ze stolicy Piemontu otwiera Nicola Leali, który na co dzień broni barw występującej w Serie B Brescii Calcio.


Udostępnij na Udostępnij na

Według włoskich źródeł, najbliższy pozyskania kolegi klubowego Bartosza Salamona jest właśnie Juventus Turyn. „Stara Dama” chciałaby już z końcem obecnego sezonu nabyć prawa do karty piłkarza za kwotę 5 mln euro. Na początku zawodnik miałby pobierać nauki od bardziej doświadczonego Buffona, natomiast z biegiem czasu bramkarz miałby być wprowadzany do składu „Juve”. Alternatywną opcją wydaje się także możliwość wypożyczenia zawodnika do innego klubu, aby zbierał niezbędne doświadczenie i przede wszystkim regularnie grał.

18-letni bramkarz wzbudza zainteresowanie czołowych klubów europejskich. Do tej pory chęć sprowadzania zawodnika do siebie wyraziły między innymi takie kluby jak FC Barcelona czy Atletico Madryt.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze