Lazio wciąż liderem, remis Juve

24 października 2010 Lazio wciąż liderem, remis Juve

Rozpoczynające się o 15:00 mecze ósmej kolejki Serie A dobiegły końca. SS Lazio Rzym nie rozczarowało swoich kibiców i odniosło zwycięstwo nad Cagliari Calcio, co pozwoliło rzymianom zachować fotel lidera. W znacznie gorszym humorze niż kibice „Biancocelesti” są fani Juventusu, gdyż ich ukochany klub zdołał jedynie bezbramkowo zremisować ze skazywaną na pożarcie Bologną.

Chievo 2:1 Cesena

Piłkarze z miasta Romea i Julii zdołali dziś pokonać beniaminka Serie A, czyli AC Cesena. Wynik spotkania otworzył w 31. minucie obrońca gospodarzy – Bostjan Cesar. Defensor Chievo pokonał bramkarza rywali strzałem głową. Tuż przed przerwą padła bramka wyrównująca, a jej autorem był Luis Jimenez. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w ostatnich minutach Cyril Thereau zapewnił gospodarzom trzy punkty.

Lecce 2:1 Brescia

Hernanes zaliczył kolejną asystę dla swojego zespołu
Hernanes zaliczył kolejną asystę dla swojego zespołu (fot. sslazionews.it)

Piłkarze Brescii mogli wywieźć ze Stadio Via del Mare nawet trzy punkty. Pomóc w tym zadaniu chciał Andrea Caracciolo, który w 19. minucie dał swojemu zespołowi prowadzenie. Gospodarze zdołali wyrównać za sprawą Edwarda Ofere. Co więcej, piłkarze Lecce zdobyli kolejną bramkę, której autorem był doświadczony David Di Michele.

Genoa 1:0 Catania

Genueńczycy zdołali odnieść skromne zwycięstwo z trudnym rywalem, jakim niewątpliwie jest zespół Catanii Calcio. Jedyna bramka meczu padła w 68. minucie Rafinha dośrodkował w pole karne, a jego podanie świetnie wykorzystał Marco Rossi.

Udinese 2:1 Palermo

Dość niespodziewane zwycięstwo odniosły dziś popularne „Zebry”. Podopieczni Francesco Guidolina pokonali dziś ekipę Palermo, mimo osłabienia, jakim była czerwona kartka dla Andrei Cody. Już w pierwszych minutach meczu wynik został otwarty, strzelcem bramki był Mehdi Benatia. Na 2:0 wynik podwyższył Antonio Di Natale, po tym jak pewnie wykorzystał rzut karny dla swojej drużyny. Nadzieję na remis dał swoim kolegom Mauricio Pinilla, zdobywając bramkę w 83. minucie meczu. Niestety, piłkarze Palermo nie zdobyli się już na kolejne trafienie i wracają do domu bez punktów.

Bologna 0:0 Juventus

Milos Krasić nie zdołał zapewnić swojej drużynie trzech punktów
Milos Krasić nie zdołał zapewnić swojej drużynie trzech punktów (fot. skysports.com)

Juventus wciąż zawodzi. Tym razem „Stara Dama” zremisowała mecz, w którym z zamkniętymi oczami powinna zdobyć komplet oczek. Tym razem na drodze „Bianconerich” stanęła drużyna Bologny, która przed spotkaniem zajmowała zaledwie 19. pozycję w lidze.

Lazio 2:1 Cagliari

Lazio Rzym podtrzymuje dobrą passę. „Biancocelesti” wygrali już sześć z ośmiu meczów i samodzielnie przewodzą w ligowej tabeli. Mecz rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy ostro zaatakowali już od pierwszego gwizdka sędziego. Efekty ofensywnej gry kibice ujrzeli już w 21. minucie, kiedy to Sergio Floccari otworzył wynik spotkania. Do przerwy bramek nie zobaczyliśmy i rzymianie mogli się cieszyć ze skromnego prowadzenia. Kilka minut po wznowieniu gry Lazio po raz kolejny udowodniło swoją wyższość nad rywalem. Tym razem to Stefano Mauri trafił do siatki rywali, a asystował mu brazylijski pomocnik – Hernanes. Honorowe, jak się później okazało, trafienie dla gości zdobył Alessandro Matri po dokładnym dośrodkowaniu Andrei Cossu. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Lazio wciąż niepodzielnie rządzi w Serie A.