Lazio triumfuje nad Ceseną

10 lutego 2012 Lazio triumfuje nad Ceseną

W rozgrywanym awansem meczu 23. kolejki Serie A Lazio pokonało przed własną publicznością Cesenę 3:2. Mimo że stołeczny zespół kończył spotkanie w zdekompletowanym zestawieniu, to zdołał zdobyć komplet punktów.

Pierwsza połowa przebiegała według wymarzonego scenariuszu dla gości. Najpierw w 14. minucie gola, który wyprowadził zespół popularnych „Koników Morskich” na prowadzenie, zdobył Adrian Mutu. Rumun wykorzystał fantastycznie przeprowadzoną kontrę zakończoną podaniem Vincenzo Iaquinty.

Hernanes, Lazio Rzym
Hernanes, Lazio Rzym (fot. Sport.it)

W 35. minucie prowadzenie drużyny dowodzonej przez Daniele Arrigoniego podwyższył Vincenzo Iaquinta. Wypożyczony do Ceseny do końca sezonu z Juventusu Turyn napastnik pewnie wykorzystał rzut karny, wyprowadzając tym samym swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Warto odnotować, że chwilę wcześniej czerwoną kartką został ukarany Abdoulay Konko i w związku z tym „Biancocelesti” kończyli mecz w niepełnym składzie.

Po zmianie stron piłkarze ze stolicy Włoch wrócili do gry. Już po ośmiu minutach od pierwszego w drugiej połowie gwizdka sędziego gospodarze zdobyli gola. Autorem trafienia dla rzymian był Brazylijczyk Hernanes, który wykorzystał bardzo dobre podanie Miroslava Klose. Od tej chwili podopieczni Edoardo Reji złapali wiatr w żagle.

Już w 61. minucie spotkania tablica świetlna na Stadio Olimpico wyświetlała rezultat 2:2. Do wyrównania stanu meczu doprowadził Senad Lulić. Urodzony w Mostar pomocnik wykorzystał kombinacyjny atak gospodarzy i ładnym, technicznym strzałem pokonał bramkarza rywali.

120 sekund później dzieło zniszczenia dokończył Libor Kozak, który ustalił wynik spotkania na 3:2 dla Lazio. Napastnik gospodarzy wykorzystał zamieszanie w polu karnym po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Hernanesa i pewnym strzałem z prawej nogi umieścił futbolówkę w siatce bezradnie interweniującego golkipera Ceseny.