Kto w ekstraklasie ma największy wpływ na swój zespół?


13 maja 2016 Kto w ekstraklasie ma największy wpływ na swój zespół?

Niektórych klubów nie można wyobrazić sobie bez pewnych graczy. Przedstawiamy krótką analizę tego, którzy zawodnicy ekstraklasy mają największy wpływ na wyniki osiągane przez swoje zespoły.


Udostępnij na Udostępnij na

Airam Cabrera
Mecze: 27
Gole: 16
Asysty: 2
Udział przy golach zespołu: 62,1%

Airam Cabrera
Airam Cabrera (fot. Portalcadista.com)

Uśmiech ciśnie się na usta, kiedy przypomnę sobie odchodzącego z Korony Przemysława Trytko, który krytykował zarząd klubu za ściągnięcie do Kielc Airama Cabrery. Hiszpan początkowo miał problem z aklimatyzacją w Polsce i na listę strzelców wpisał się dopiero w swoim piątym meczu. Prawdziwy przebłysk jego talentu nastąpił podczas rundy wiosennej, kiedy potrafił strzelać seriami. Chociaż Cabrera do Korony trafił z początkiem września, to nie przeszkodziło mu to w wykręceniu ponad 47-procentowego udziału przy wszystkich golach strzelonych przez podopiecznych Marcina Brosza. Od momentu pojawienia się Cabrery w Kielcach Korona strzeliła 29 goli, a Hiszpan miał w nich udział w postaci gola lub asysty na poziomie 62,1%.

Nemanja Nikolić
Mecze: 36
Gole: 27
Asysty: 9
Udział przy golach zespołu: 55,2%

02.04.2016, Warszawa ul.Łazienkowska 3, Ekstarklasa Legia Warszawa - Lechia Gdańsk; nz. Nemanja Nikolić; fot. Grzegorz Rutkowski;
Nemanja Nikolić (fot. Grzegorz Rutkowski/igol.pl)

Węgier w tym sezonie był klasą samą w sobie. Legia strzeliła w lidze 67 goli, do których w 55,2% przyczynił się właśnie Nikolić. Najdłuższy okres bez gola strzelonego przez reprezentanta Węgier to cztery spotkania.

Filip Starzyński
Mecze: 15
Gole: 3
Asysty: 8
Udział przy golach zespołu: 45,8%

Filip Starzyński
Filip Starzyński (fot. Marcin Kuźnia/igol.pl)

„Figo” do Zagłębia trafił w zimowym okienku transferowym i po nieudanej przygodzie w Belgii z miejsca stał się czołowym zawodnikiem drużyny. Wpisywał się na listę strzelców, ale przede wszystkim robił to, po co został sprowadzony, czyli notował asysty. Jego nieoceniony wkład w grę „Miedziowych” został dostrzeżony przez Adama Nawałkę, który zdecydował się wysłać mu powołanie do szerokiej kadry na Euro.

Mariusz Stępiński
Mecze: 33
Gole: 15
Asysty: 1
Udział przy golach zespołu: 40%

Mariusz Stępiński, Ruch Chorzów
Mariusz Stępiński, Ruch Chorzów (fot. Marcin Kuźnia)

Stępiński odbudował się pod skrzydłami Waldemara Fornalika i odpłacił się trenerowi za zaufanie świetną formą strzelecką podczas jesieni. Chociaż w rundzie wiosennej przyhamował, jak zresztą cały Ruch, to jego wkład w utrzymanie i awans do grupy mistrzowskiej był więcej niż znaczny.

Deniss Rakels
Mecze: 20
Gole: 15
Asysty: 2
Udział przy golach zespołu: 38,6%

rakels
Deniss Rakels celebrujący gola strzelonego w derbach Krakowa (fot. Marcin Kuźnia/igol.pl)

Gole strzelane seriami przez Łotysza pozwoliły Cracovii zaliczyć bardzo udaną rundę jesienną, a jemu samemu przenieść się do Championship. W Reading nie szło mu jednak tak dobrze jak przy Kałuży, ponieważ musiał pogodzić się z rolą rezerwowego.

Tekst powstał przy użyciu danych z serwisu Ekstrastats.pl
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze