Kontuzja supersnajpera Juventusu

W ostatnią środę „Bianconeri” przerwali haniebną passę trzech porażek, których doznali zarówno w Serie A (lepsze okazały się Bari i Catania), jak i Lidze Mistrzów (Bayern Monachium). Zwycięstwo nad Parmą było jednak okupione kontuzją piłkarza podstawowego składu.

Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Juve”, a David Trezeguet, bo o nim mowa, został zmieniony w 22. minucie meczu przez Amauriego. Diagnozy lekarskie potwierdziły przypuszczenia o skręceniu kostki, w tej sytuacji piłkarz będzie pauzował około sześciu tygodni.

Oznacza to, że Francuza może zabraknąć w składzie Juventusu na dwumecz z Ajaksem Amsterdam, 18 i 25 lutego, w Lidze Europejskiej, a także w kilku kolejkach Serie A.

Trezeguet strzelił dla Juventusu 169 goli, co jest czwartym wynikiem w historii klubu, m.in. za Aleksandro Del Piero, aczkolwiek najlepszym, jeśli chodzi o obcokrajowców. W tym sezonie udało mu się siedmiokrotnie pokonać bramkarzy w lidze włoskiej i raz w Lidze Mistrzów.