Kolejna wpadka Romy, wygrana US Palermo

16 grudnia 2007 Kolejna wpadka Romy, wygrana US Palermo

W niedzielny wieczór kibice AS Romy będą chodzić ze spuszczonymi głowami, bowiem ich pupile po raz drugi z rzędu sprawili im niezapowiedzianego psikusa. Tym razem "Giallorossi" zremisowali na wyjeździe z niżej notowanym FC Torino. W zupełnie innych nastrojach znajdują się zwolennicy US Palermo, które wywiozło dziś z bardzo trudnego terenu komplet punktów. Najciekawszym meczem był pojedynek w Genui, gdzie Sampdoria grała z Fiorentiną.

W poprzednim tygodniu zespół AS Romy zaledwie zremisował na wyjeździe z AS Livorno (1:1 – przyp. red.), co wywołało wielkie niezadowolenie kibiców. Piłkarze „Giallorossi” zapowiadali, że w tym tygodniu nie zlekceważą rywala i wywiozą z Turynu trzy punkty. Okazało się jednak, że zapewnienia podopiecznych Luciano Spallettiego były „rzucone na wiatr”. Ekipa ze stolicy Włoch nie potrafiła sobie poradzić z dobrze zorganizowaną linią defensywną FC Torino, która bez najmniejszych problemów radziła sobie z atakami wyżej notowanych rywali. Przez  dłuższy czas zawodnicy AS Romy przypominali zespół zagubiony, a czasami nawet zrezygnowany. W końcowych fragmentach meczu dla gości pojawiała się nadzieja na wywalczenie całej puli, lecz „Giallorossim” zabrakło czasu, aby wykorzystać przewagę liczebną. Ostatecznie spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem, z którego bardziej usatysfakcjonowani mogą być piłkarze FC Torino. Z kolei AS Roma była dziś chyba zaślepiona awansem do 1/8 finału Ligi Mistrzów i nie wygrała drugiego meczu z rzędu, co w konsekwencji powoduje coraz większą stratę do prowadzącego w tabeli Interu Mediolan.

FC Torino wywalczyło dziś cenny punkt w starciu z AS Romą.
FC Torino wywalczyło dziś cenny punkt w starciu z AS Romą. (fot. roma4ever.net)

Wiele emocji było dziś w Genui, gdzie znakomite widowisko stworzyły jedenastki miejscowej Sampdorii, oraz przyjezdnej Fiorentiny. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego bardzo trudno było wskazać jednoznacznego faworyta. Oba zespoły spisują się w tym sezonie bardzo dobrze, choć w ostatnim czasie Fiorentinę dopadł niewielki kryzys formy. Ponadto, w ekipie z Florencji zabrakło kilku kluczowych zawodników m.in. bramkarza Sebastiena Freya, który doznał poważnego urazu kolana. Spotkanie rozpoczęło się lepiej dla Smapdorii, która już w 18. minucie objęła w pełni zasłużone prowadzenie dzięki bramce Gastaldello. Przyjezdni z Toskanii odpowiedzieli po niespełna dwudziestu minutach. Gola dla gości strzelił niezawodny Adrian Mutu. W drugiej połowie inicjatywę przejęli piłkarze Fiorentiny, którzy opanowali środek boiska i raz po raz stwarzali sobie dogodne okazje strzeleckie. „Viola” swoją przewagę udokumentowała dopiero w 59. minucie, kiedy gola zdobył Donadel. Wydawało się, że przyjezdni ze spokojem będą kontrolowali sytuację na boisku i bez problemów dowiozą do końca korzystny rezultat. Gospodarze zagrali jednak z ogromną ambicją i ku uciesze miejscowych fanów doprowadzili do wyrównania, a gola na wagę jednego punktu strzelił Antonio Cassano.

Dość niespodziewanie problemów z wygraną nie mieli dziś piłkarze US Palermo, którzy zadziwiająco łatwo uporali się na wyjeździe z Atalantą Bergamo. Sycylijczycy wygrali 3:1, a „pierwsze skrzypce” w ekipie „Rosanero” grał strzelec pierwszego gola – Edison Cavani. Gospodarze rozegrali dziś bardzo złe spotkanie i nie potrafili przeciwstawić się dobrze dysponowanemu US Palermo. Już po pierwszej połowie ekipa z Bergamo przegrywała 0:2, co praktycznie rozwiało jej nadzieje na korzystny rezultat. Po dzisiejszej wygranej US Palermo awansowało na szóste miejsce w tabeli ligi włoskiej. Z kolei Atalanta plasuje się na samym końcu pierwszej „dziesiątki”.

W pozostałych niedzielnych meczach 16. kolejki ligi włoskiej, FC Parma wygrała u siebie z Regginą Calcio 3:0, natomiast pojedynki Empoli – FC Genoa 1893 oraz Siena – SSC Napoli zakończyły się remisami 1:1.

Jeszcze dziś o godzinie 20:30 zostanie zakończona 16. kolejka Serie A. Na stadionie w Cagliari outsider rozgrywek zmierzy się z mistrzem Włoch i zdecydowanie najlepszym zespołem sezonu 2007/2008 – Interem Mediolan.