Kłopoty wicelidera Ekstraklasy


Piłkarz Legii Warszawa, lider klasyfikacji strzelców Ekstraklasy, Takesure Chinyama nie zagra z Odrą Wodzisław. Powodem absencji jest kontuzja biodra.


Udostępnij na Udostępnij na

Zawodnik rodem z Zimbabwe zdobył w tym sezonie 12 bramek. To dorobek jeszcze z jesiennych meczów, gdyż w ubiegłotygodniowym meczu z Polonią nie zdołał wpisać się na listę strzelców. Właśnie spotkanie derbowe nie będzie przez Chinyame dobrze wspominane.

Kierownik warszawskiej drużyny Ireneusz Zawadzki stwierdził, że zawodnik po spotkaniu stołecznych drużyn był mocno poobijany i nie pozostawia wątpliwości, kontuzja jest na tyle poważna, iż  na pewno nie wystąpi w najbliższej 19. kolejce.

Zmiennikiem Chinyamy najprawdopodobniej będzie Adrian Paluchowski, który wszedł za czarnoskórego napastnika już podczas derbów, na ostatnie 10 minut gry. Był to jednocześnie debiut tego młodego zawodnika w zespole Legii, przebywającego w ostatnim czasie na wypożyczeniu w ekipie Znicza Pruszków, dla której zdobył 10 goli.

Trener Jan Urban praktycznie nie ma innego wyboru w obstawie głównej pozycji napadu, gdyż do końca sezonu kontuzjowany będzie Bartłomiej Grzelak, a przez dłuższy okres również Sebastian Szałachowski.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze