Kibice Juventusu protestują przeciw Cannavaro


Gracze Juventusu Turyn powoli zaczynają przygotowania do kolejnego sezonu. Ich pierwszy trening przed nowymi rozgrywkami zgromadził na stadionie tłumy kibiców. Nie przyszli oni jednak podziwiać nowego zawodnika w osobie Diego, ale protestować przeciwko Fabiowi Cannavaro.


Udostępnij na Udostępnij na


Kibice wicemistrzów Włoch do dziś nie potrafią wybaczyć swojemu byłemu kapitanowi tego, że po zwycięskich dla piłkarzy z Półwyspu Apenińskiego Mistrzostwach Świata w Niemczech, kiedy Juventus został karnie zdegradowany do Serie B, Cannavaro uciekł do Realu Madryt. Kiedy pojawiły się pogłoski o jego możliwym powrocie do stolicy Piemontu, zaczęli publicznie wyrażać swoje niezadowolenie. Pierwszy trening przygotowawczy do nowych rozgrywek wykorzystali, by dać pokaz swojego stosunku do kapitana reprezentacji swojego kraju.

„Madryt zrobił z ciebie śmiecia, Napoli się ciebie wyparło, a tu przyszedłeś tylko z chciwości” – to tekst umieszczony na jednym z transparentów . Niezadowoleni z obecności Cannavaro na treningu głosili także hasła: „Cannavaro – najemnik” i „Bez przebaczenia dla zdrajcy”.

Będziemy nadal protestować przeciwko niemu. On nie powinien był tu wracać. Przyznał, że lubi Napoli i chciałby tam zakończyć karierę. Więc w takim razie po co przyszedł do nas? – powiedział jeden z niechętnych włoskiemu defensorowi fanów.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze