Kehl zostaje w Borussii


17 kwietnia 2013 Kehl zostaje w Borussii

Sebastian Kehl, pomocnik Borussii Dortmund, przedłużył kontrakt z klubem o kolejny rok. O sukcesie w negocjacjach poinformowała oficjalna strona Borussii.


Udostępnij na Udostępnij na

Znaczenie defensywnego pomocnika na boisku znacznie spadło, jednak poza murawą wciąż jest ogromne. Kehl to piłkarz, który jest odpowiedzialny nie tylko za grę, ale również atmosferę w drużynie, nastawienie i pomoc młodym zawodnikom. Reprezentant Niemiec od zawsze był przykładem dla nowych i młodych graczy. Tym bardziej teraz, kiedy 33-latek jest już w zaawansowanym piłkarsko wieku, ma w drużynie ogromne poważanie.

Sebastian Kehl
Sebastian Kehl (fot. Teamtalk.com)

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy w stanie zatrzymać na kolejny rok jednego z naszych liderów i zarazem wzór dla pozostałych piłkarzy Borussii – powiedział Michael Zorc, dyrektor sportowy BVB.

Zorc już jakiś czas temu podkreślał, że będzie się starał o zatrzymanie Kehla na obecnych warunkach kontraktu. Sam zawodnik, który do tej pory wystąpił w 138 spotkaniach zespołu z Zagłębia Ruhry, wyrażał chęć pozostania w klubie. Niemiec został ściągnięty na Signal Iduna Park w 2001 roku, zapłacono za niego 3,4 miliona euro.

Cieszę się, że będę częścią tego wspaniałego klubu przynajmniej jeszcze przez rok i będę dalej tworzył jego historię, jednocześnie będąc kapitanem – powiedział Kehl, który będzie grał w Borussii co najmniej do 2014 roku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze