Kaczki transferowe: Duda już (prawie) w Niemczech


Legia traci ważnego piłkarza w perspektywie walki o Ligę Mistrzów.

19 lipca 2016 Kaczki transferowe: Duda już (prawie) w Niemczech
Grzegorz Rutkowski

Ondrej Duda w Hercie, Jakub Błaszczykowski w Wolfsburgu. Tak w przyszłym sezonie może wyglądać Bundesliga. Dzieje się również w innych rozgrywkach. Chojniczanka pozyskała utalentowanego bramkarza z Holandii, a Torino zawodnika Romy. Chcecie poznać wszystkie szczegóły? Zapraszamy na kaczki transferowe.


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Jakub Błaszczykowski

Skąd: Borussia Dortmund

Dokąd: Wolfsburg

Status: spekulacje

Wczoraj pisaliśmy, że Jakub Błaszczykowski nie znajduje się w planach Thomasa Tuchela na nowy sezon. Dziś pojawiły się informacje, według których Polak może trafić do Wolfsburga. Decyzja co do przyszłości reprezentanta Polski zapadnie na początku sierpnia.


 

Kto: Paul Pogba

Skąd: Juventus

Dokąd: Manchester United

Status: spekulacje

Paul Pogba nie odejdzie latem do Realu Madryt. Nie oznacza to, że temat transferu Francuza upadł. Zainteresowani jego pozyskaniem są włodarze Manchesteru United, którzy mogliby zaproponować ok. 100 milionów euro plus 25 milionów euro bonusów.


 

Kto: Riyad Mahrez

Skąd: Leicester

Dokąd: Manchester City

Status: spekulacje

Algierczyk zrobił sobie w zeszłym sezonie znakomitą reklamę. W dużej mierze dzięki jego postawie Leicester zdobyło mistrzostwo Anglii. Teraz jest kuszony przez Manchester City, który zaproponował „Lisom” 40 milionów euro. Gdyby transfer doszedł do skutku, oznaczałoby to, że kolejny bardzo ważny element układanki, po N’Golo Kante, odejdzie z King Power Stadium.


 

Kto: Ondrej Duda

Skąd: Legia Warszawa

Dokąd: Hertha Berlin

Status: transfer na ostatniej prostej

Najprawdopodobniej w najbliższych dniach Duda opuści Legię Warszawa i przeniesie się do Herthy. Kluby dopinają ostatnich szczegółów. W przypadku transferu Legia zainkasuje ok. czterech milionów euro plus ewentualne bonusy.


 

Kto: Adem Ljajić

Skąd: AS Roma

Dokąd: Torino

Status: oficjalnie

Torino za transfer Kamila Glika do Monaco zainkasowało ok. 11 milionów euro. Środki przeznaczono na wzmocnienia. Za siedem milionów euro sprowadzono z AS Roma Adema Ljajicia. Warto też przy okazji dodać, że również z AS Roma na zasadzie wypożyczenia z opcją transferu definitywnego przyszedł Iago Falque.


 

Kto: Kamil Miazek

Skąd: Feyenoord

Dokąd: Chojniczanka Chojnice

Status: oficjalnie

Kamil Miazek nie zdołał zadebiutować w dorosłej drużynie z Rotterdamu. Młody Polak po czterech latach spędzonych w Holandii przenosi się do Chojniczanki Chojnice, z którą podpisał dwuletni kontrakt.


 

Kto: Filip Starzyński

Skąd: Lokeren

Dokąd: Zagłębie Lubin

Status: prawdopodobne wykupienie

Filip Starzyński wiosnę spędził na wypożyczeniu w Lubinie. Grał bardzo dobrze i w dużej mierze jego postawa spowodowała, że Zagłębie awansowało do pucharów. Lubiński klub chciał więc zatrzymać reprezentanta Polski. Po długich negocjacjach będzie musiał zapłacić za nowego–starego pomocnika ok. pół miliona euro.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze