Kaczki transferowe: Ancelotti wietrzy szatnię


Gdzie w nowym sezonie zagrają Mario Goetze i Mehdi Benatia?

15 lipca 2016 Kaczki transferowe: Ancelotti wietrzy szatnię

Odejście dwóch zawodników z Bayernu, wielki powrót do ekstraklasy, a także bardzo prawdopodobny transfer z ekstraklasy. Tym wszystkim świat transferowy żył w ostatnich godzinach.


Udostępnij na Udostępnij na

Kto: Mehdi Benatia

Skąd: Bayern

Dokąd: Juventus

Status: oficjalnie

Marokańczyk wraca na Półwysep Apeniński! Bayern pozyskał latem Hummelsa, a to oznacza, że jego szanse na grę się zmniejszyły. Benatia został na sezon wypożyczony do Juventusu,  a „Stara Dama” zagwarantowała sobie opcję wykupu za ok. 17 milionów euro.


 

Kto: Mario Goetze

Skąd: Bayern

Dokąd: Borussia

Status: bardzo prawdopodobne

Wielki powrót do Dortmundu? Zdaniem dziennikarzy niemieckiego „Bilda” jest to bardzo prawdopodobne. Reprezentant Niemiec dostał zielone światło na odejście od Carla Ancelottiego, a on sam miał już ustalić warunki kontraktu. Negocjacje trwają między klubami. Jeżeli zakończą się sukcesem, Goetze wróci do Dortmundu po trzech latach.


 

Kto: N’Golo Kante

Skąd: Leicester

Dokąd: Chelsea

Status: bardzo blisko finalizacji

Antonio Conte pozyska najprawdopodobniej w weekend ciekawego piłkarza. Bliski sfinalizowania kontraktu z Chelsea jest N’Golo Kante. Leicester ma otrzymać za Francuza ok. 30 milionów funtów, a on sam podpisze najprawdopodobniej pięcioletni kontrakt.


 

Kto: Siergiej Kriwiec

Skąd: FC Metz

Dokąd: Wisła Płock

Status: oficjalnie

Wielki powrót do ekstraklasy. Roczny kontrakt z możliwością prolongaty o rok podpisał Siergiej Kriwiec. Białorusin przez dwa i pół roku występował w ekstraklasie w Lechu Poznań. Po odejściu z Poznania grał m.in. w Chinach, BATE Borysów czy ostatnio FC Metz.


 

Kto: Ondrej Duda

Skąd: Legia

Dokąd: Hertha Berlin

Status: negocjacje trwają

Saga transferowa z Ondrejem Dudą w roli głównej nie kończy się. Słowak pisze jej kolejny rozdział. Jest bliski przejścia do Herthy Berlin. Reprezentant kraju nie wziął udziału w czwartkowym treningu, ponieważ nieoficjalnie pojechał do Berlina negocjować transfer. Warto też dodać, że był oglądany przez wysłanników Herthy podczas Euro 2016.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze