Juventus traci punkty

9 lutego 2014 Juventus traci punkty

Kolejne mecze 23. kolejki Serie A za nami. Nieoczekiwanie beniaminek Serie A wyrwał punty Juventusowi. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:2.

Hellas Werona – Juventus Turyn 2:2

To spotkanie możemy uznać za spektakularne. Nieoczekiwanie beniaminek Serie A wyrwał punktu liderowi rozgrywek. Kiedy wydawało się, że Juventus wyjedzie z trzema punktami, Hellas doprowadził do wyrównania.

Carlos Tevez
Carlos Tevez (fot. skysports.com)

Pierwsza połowa upłynęła pod pełną hegemonią przyjezdnych. Juventus nie dopuszczał do piłki beniaminka, a następnie zdobył dwie bramki. Swoją strzelecką niemoc w drużynie „Bianconerich” przełamał w końcu napastnik z Argentyny. Carlos Tevez, który od grudniowego spotkania z Atalantą nie strzelił żadnej bramki, wreszcie się zrehabilitował  i na jego konto powędrowały dwa trafienia. Otwarcie wyniku nastąpiło już w 4. minucie spotkania. Carlos Tevez musiał dwukrotnie celować w bramkę. Piłkę sparował najpierw bramkarz Hellasu, po czym napastnik bezlitośnie wykorzystał dobitkę. Kolejny gol dla gości padł w 24. minucie. Po dokładnym podaniu z głębi pola Argentyńczyk ponownie trafił do siatki przeciwnika.

Druga połowa spotkania nie była już tak łaskawa dla mistrzów Włoch. Coraz więcej szans na zdobycie bramki mieli gospodarze. Mający problemy z obroną stałych fragmentów gry Juventus, stracił właśnie w ten sposób bramkę. Dokładne podanie z rzutu wolnego wykorzystał Luca Toni, który skierował główką piłkę do siatki. „Stara Dama” nadal wydawała się mieć przewagę na boisku. W szczególności należy pochwalić nowo przybyłego do Turynu Pablo Osvaldo. Napastnik miał kilka groźnych sytuacji strzeleckich. Raz uderzona przez niego piłka trafiła w słupek, a raz zdobył nawet bramkę, choć ze spalonego. Zakończenie tego meczu jest jasnym dowodem na to, że zawsze należy grać do ostatniego gwizdka. W 94. minucie Gomez Taleb rozwiał marzenie „Starej Damy” o zdobyciu kompletu punktów i doprowadził do wyrównania.

Sampdoria Genua – Cagliari Calcio 1:0

Starcie pomiędzy Sampdorią a Cagliari zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 1:0. Przed meczem trudno było wskazać faworyta, gdyż  na przeciw siebie stanęły sąsiadujące w tabeli drużyny. Po tym spotkaniu Sampdoria odskoczyła jednak na parę pozycji w górę tabeli. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Daniele Gastaldello.

CF Parma – Catania Calcio 0:0

AS Livorno – Genoa CFC 0:1