Juventus pokonuje Inter

30 marca 2013 Juventus pokonuje Inter

Lider tabeli serie A Juventus zrewanżował się Interowi Mediolan za listopadową porażkę. Na San Siro udało mu się zwyciężyć 2:1 i utrzymać przewagę nad Napoli. Nie obyło się bez kontrowersji we włoskim stylu. Czerwoną kartkę już po gwizdku otrzymał Esteban Cambiasso.

17:00 Emocje na San Siro jeszcze nie ostygły. To był bardzo wyrównany mecz, ale to Juventus zakończył spotkanie z trzema punktami. Jest to świetny prognostyk przed wtorkowym starciem z Bayernem Monachium. Inter doznał bardzo bolesnej porażki i oddalił się od Ligi Mistrzów.

Inter – Juventus
Inter – Juventus (fot. Leagseriea.it)

16:55 Ależ emocje, jeszcze po ostatnim gwizdku czerwoną kartkę otrzymuje Cambiasso. Argentyńczyk bardzo ostro zaatakował Giovinco i Rizzoli nie miał wątpliwości, dając mu czerwony kartonik.

16:54 Ostatni gwizdek sędziego.

94. Kolejny raz bardzo mądrze zachowuje się Giovinco. Daje się sfaulować i to oznacza, że Juventus nie da sobie już wydrzeć wygranej.

93. Jedna z ostatnich szans gospodarzy, rzut wolny. Golkiper Interu nie opuszcza pola karnego rywala, ale dośrodkowania Cassano są naprawdę słabe i trudno było je wykorzystać.

92. Rzut rożny dla Interu. Pod bramką już nawet Handanović, ale nic z tego nie wynika.

91. Rizzoli dolicza aż cztery minuty, ale to i tak mało czasu, żeby myśleć o wyrównaniu.

90. Rozpoczęła się ostatnia minuta regulaminowego czasu gry i zaraz przekonamy się, o ile sędzia przedłuży mecz. Jak na razie Juventus wykorzystuje każdą możliwość, żeby ukraść cenny czas. Nawet żółta karta jest dobrym rozwiązaniem.

88. Juventus bardzo mądrze i rozsądnie rozgrywa ostatniej minuty. Zawodnicy dają się faulować, przez co urywają cenne sekundy.

87. Dośrodkowanie Cassano, ale w ostatniej chwili Pogba wybija piłkę na rzut rożny.

86. Indywidualny rajd Guarina i mamy rzut wolny dla Interu. Jest to bardzo dobra okazja do wyrównania.

84. Denerwują się także mediolańscy piłkarze, ale przekłada się to tylko na faule i stałe fragmenty gry rywali.

83. Juventus dłużej utrzymuje się teraz przy piłce, czym doprowadza do szału kibiców gospodarzy. W końcu to ich pupile muszą atakować.

82. Antonio już wraca. Inter w komplecie!

81. Stramaccioni wykorzystał już trzy zmiany i teraz Inter przeżywa chwilę grozy, bo kontuzji doznał Cassano.

80. Rozpoczęło się ostatnie dziesięć minut, co oznacza, że emocji z pewnością nie zabraknie.

79. Następny stały fragment gry dla Interu. Stramaccioni stawia wszystko na jedną kartę, wpuszczając kolejnego napastnika.

76. Bardzo trudno gra się teraz gościom. Całą drużyną bronią się na własnej połowie.

75. Inter przejął inicjatywę. Conte nie mógł sobie na to pozwolić i zdjął z boiska Matriego. Za napastnika wchodzi kolejny pomocnik Paul Pogba.

74. W powtórkach wyraźnie widać, że podcinany był Antonio Cassano, co oznacza, że sędzia popełnił kolejny błąd.

73. Bardzo głęboko cofa się Palacio, by rozgrywać, i tym razem zabrakło go w polu karnym. Cassano był za wolny, aby zdążyć do tego podania.

72. Kolejna kontrowersja. Wydaje się, że przewracany był Antonio Cassano, ale gwizdek arbitra milczy.

71. Claudio już z powrotem na murawie i rozpoczął kolejny atak gości. Cóż za mecz. Akcja za akcję.

70. Chwila przerwy, ponieważ na murawie leży Marchisio, ale po rozpoczęciu gry Inter będzie miał następny rzut rożny.

68. Ależ zagapili się defensorzy Juventusu. Znakomitą szansę na zmianę rezultatu zmarnował jednak Cassano. To powinna być bramka.

67. Pierwszy w tym meczu żółty kartonik dla gracza Juventusu. Barzagli nie zagra w następnym spotkaniu, ale była to ważna interwencja i z pewnością nie będzie się martwił z tego powodu.

66. Za Ranocchię wchodzi Cambiasso. Wzmocniony zostaje więc środek pola.

65. Gospodarze starają się nieco uspokoić sytuację na boisku. Za rozgrywanie znowu bierze się Antonio Cassano i zaczyna to wyglądać coraz lepiej.

64. Inter gra dziś bardzo ostro. Sędzia raz po raz odgwizduje faul tego zespołu, jednak żaden stały fragment nie został do tej pory perfekcyjnie wykonany.

63. Mamy pierwszą zmianę w Juventusie. Za Asamoaha wchodzi Peluso.

61. Andrea Stramaccioni protestuje, że piłka opuściła już boisko, ale powtórki wyraźnie pokazują, że nie może być o tym mowy.

60. Gooooooooooooooooooooooooooool. Niesłychana sytuacja. Alessandro Matri daje Juventusowi prowadzenie, ale wielkie pochwały należą się także Quagliarelli, który wywalczył futbolówkę i świetnie podał w pole karne.

59. Juventus stara się odzyskać właściwy rytm. Świetna akcja tego zespołu i Padoin znalazł się wybornej okazji do zdobycia gola, ale na posterunku był Handanović.

57. Ciekawa próba Chiellinego, jednak daleko od szczęścia był w tej sytuacji obrońca gości. Chyba lepiej ogląda się jego uderzenia głową.

55. To już ósmy gol w sezonie bardzo skutecznego ostatnio Rodrigo Palacio. Gdy wydawało się, że ataki Interu są nieskuteczne, Argentyńczyk zupełnie zaskoczył Juventus i teraz to goście są w opałach.

54. Goooooooooooooooooooolllll. Palacio wykorzystuje bardzo trudne podanie od Cassano. Fantastycznie wpadł z piłką w pole karne i pewnie pokonał wychodzącego z bramki Buffona. Ależ zwrot akcji! Mamy 1:1!

53. Mediolańczycy cały czas liczą na przebłysk Palacio, ale to chyba za mało, żeby myśleć o wygranej.

51. Juventus nic sobie nie robi z licznych gwizdów kibiców. Jego piłkarze bardzo swobodnie prowadzą grę na połowie rywala i ich akcje wyglądają o niebo lepiej niż Interu.

50. Walter Gargano to nie jest chyba odpowiednia osoba do rozgrywania akcji ofensywnych. Dlatego też gospodarze nie są w stanie przejść przez zaporę rywali.

48. Inter niezmiennie ma ogromny problem z atakiem pozycyjnym. Kolejne próby rozegrania dłuższej akcji są bardzo przeciętne.

47. Periera w końcu doczekał się żółtej kartki. Urugwajczyk bardzo ostro rozpoczął drugą odsłonę i mamy rzut wolny dla Juventusu z okolic 30. metra.

16:05 Sprawdzamy jeszcze siatki i zaczynamy!

16:04 Za Alvareza wchodzi Guarin.

16:04 Z małym opóźnieniem, ale wybiegają już piłkarze Interu i Juventusu. Za moment powinniśmy się przekonać, czy będą jakieś zmiany.

16:01 Zaniepokojony wydaje się obecny na trybunach Massimo Moratti, jednak pozwala sobie na przyjemny uśmiech, kiedy o zdjęcie prosi go fanka z dalekiej Japonii.

15:59 W oczekiwaniu na drugą połowę polecam jeszcze raz obejrzeć fantastyczną bramkę Quagliarelli. A już niedługo na plac gry powinni wrócić piłkarze obu ekip.

15:56 Brak klasycznej „dziewiątki” to z pewnością największy ból głowy Stramaccioniego. Palacio i Cassano to nie są tego typu zawodnicy. Trener Interu będzie więc musiał poszukać innego rozwiązania, żeby odwrócić losy meczu.

15:53 W powtórkach wyraźnie widać oba zagrania ręką, które wywołały wiele kontrowersji. Ewidentnie pomylił się w tych przypadkach sędzia, który powinien podyktować dwa rzuty karne. Zarówno Zanetti, jak i Barzagli nieprzepisowo dotykali piłki.

45. Sędzia Nicola Rizzoli nie przedłuża połowy ani o sekundę. Piłkarze schodzą już z boiska, ale w zdecydowanie lepszych humorach udają się do szatni zawodnicy Juventusu. Andrea Stramaccioni ma teraz twardy orzech do zgryzienia. Musi odmienić grę swoich podopiecznych.

44. Cassano wykorzystuje pierwszy w tym meczu błąd Barzagliego i znakomicie wrzuca piłkę na głowę Palacio. Argentyńczyk uciekł defensorom, ale jego strzał był za lekki, aby mógł zaskoczyć Buffona. To już druga wyśmienita szansa Rodrigo, lecz ciągle pozostaje on bez gola.

42. Mądrość boiskowa Pirlo to coś niesamowitego. Przyjemnie się ogląda tego pomocnika, gdy rządzi swoim zespołem i rozdziela piłki w każdej akcji. Bez wyjątku w każdej.

41. Kolejny korner dla Interu Mediolan. W polu karnym są już Ranocchia i Samuel. Wbiega także Chivu, ale dośrodkowania Pereiry są dziś fatalne.

39. Juventus uśpił przeciwnika i wyprowadził niemal zabójczą kontrę zakończoną bardzo mocnym uderzeniem Pirlo. Tym razem jednak Handanović stanął na wysokości zadania i doskonale wybronił ten strzał.

38. Trudno się dzisiaj gra pomocnikom Interu, dlatego często po piłkę cofają się Cassano i Palacio, lecz kiedy ich nie ma w polu karnym, dośrodkowania zupełnie tracą sens.

37. Jak na razie żaden stały fragment gry nie został dobrze wykorzystany i tak samo było teraz.

36. Kolejny rzut rożny dla gospodarzy. Czy tym razem piłka znajdzie Waltera Samuela?

35. Ostatnie pięć minut to okres dobrej gry Interu Mediolan. Udało mu się parę razy dłużej zagościć pod bramką rywala.

33. Lewa strona Interu w końcu ożyła. Pereira pokazuje niezwykłe przyśpieszenie i z impetem wpada w pole karne, ale w ostatniej chwili interweniuje Chiellini.

32. Vidal opuszcza murawę z powodu urazu, jednak po chwili wraca i Juventus już w komplecie.

30. Rajd Barzagliego. Środkowy obrońca przebiegł z piłką dobre 50 metrów, ale później został zatrzymany i nic z tej akcji nie wynikło.

29. Cóż za okazja Vidala. Chilijczyk znalazł się oko w oko z bramkarzem rywali, ale zagubił się po podaniu od Pirlo i nie oddał nawet strzału. Błędy w ustawieniu obrony Interu są koszmarne i mogą się okazać brzemienne w skutkach.

27. Piłka cały czas krąży jak zaklęta na połowie Interu. Próby zagrywania futbolówki do Palacio okazują się nieskuteczne.

25. Doskonała sytuacja Matriego. Handanović broni, ale jak się później okazało, gol i tak nie zostałby uznany. Włoch był na spalonym.

24. Pressing, pressing i jeszcze raz pressing. Antonio Conte natchnął dziś swoich podopiecznych do ogromnej walki na całej szerokości boiska. Gospodarze mają ogromne problemy z utrzymaniem się przy piłce.

22. Inter ogranicza się tylko do kontrataków, ale osamotniony Palacio jest na razie bezużyteczny. Wszystkie piłki kierowane do napastnika są niedokładnie.

21. Mocne uderzenie gracza Juventusu, ale mamy tylko rzut rożny.

20. Faulowany Arturo Vidal. Mamy rzut wolny z dogodnej pozycji i oczywiście do futbolówki podchodzi Pirlo.

18. Po chwilowym naporze mediolańczyków wracamy na ich połowę. Andrea Pirlo i Juventus Turyn opanowali środek pola i agresywnym pressingiem starają się szybko odzyskiwać stracone piłki.

17. Kolejna kontrowersja, kolejna ręka. Tym razem sędzia nie podyktował rzutu karnego dla Juventusu po zagraniu Zanettiego.

16. Pierwszy żółty kartonik dla piłkarza gospodarzy i już mamy ogromne zamieszanie. Antonio Cassano nie zgadza się z decyzją sędziego i karą dla swojego kolegi Waltera Gargano.

15. Zachęcani głośnym dopingiem gracze Interu powoli przejmują inicjatywę.

13. Kolejna nadzwyczajna interwencja Buffona. Palacio widział już piłkę w bramce, ale tam jak spod ziemi wyrósł Gianluigi i w ostatniej chwili uratował swój zespół.

12. Po pierwszej dłuższej akcji mediolańczyków oglądaliśmy genialny strzał Cassano, ale Buffon wykazał się ogromnym kunsztem. Bramkarz reprezentacji Włoch wyciągnął się jak długi i końcówkami palców skierował piłkę na rzut rożny.

9. Zanetti jest jedynym dobrze się prezentującym piłkarzem gospodarzy. Inter jest zepchnięty do defensywy i ma wielkie problemy z prowadzeniem gry.

7. Sędzia dyktuje jednak tylko rzut rożny, a po nim znakomitą kontrę wyprowadzają goście. Genialne zagranie Pirlo, ale Quagliarella niecelnie strzela głową.

6. Swój zespół stara się poderwać kapitan i najbardziej doświadczony gracz, Javier Zanetti. Argentyńczyk uciekł prawym skrzydłem i dośrodkował w pole karne, gdzie – wydawało się – ręką zagrywał Barzagli.

5. Juventus cały czas w natarciu. Inter zupełnie przespał początek.

3. Goooooooooooooool. Fantastyczny początek gości. Cóż za uderzenie Quagliarelli. Fabio trafił idealnie w okienko bramki Handanovicia i mamy 1:0.

2. Inter na razie cofnięty, ale z przodu cały czas czyha niezwykle szybki Rodrigo Palacio.

1. Juventus rozpoczął agresywniej i to on przejął inicjatywę.

15:01 Sędzia dzisiejszego spotkania Nicola Rizzoli zaprasza już piłkarzy na środek boiska i zaczynamy!

14:55 Już za pięć minut piłkarze wybiegną na boisko. Atmosfera na trybunach jest niezwykle gorąca, a kibice Interu cały czas głośno dopingują swoich pupili.

14:45 Ławki rezerwowych obu drużyn prezentują się bardzo okazale. Inter w odwodzie pozostawił graczy, takich jak: Carizzo, Belec, Silvestre, Nagatomo, Jonathan, Kuzmanović, Schelotto, Stanković, Benassi, Rocchi. Z kolei turyńczycy jako zmienników mają następujących zawodników: Storari, Rubinho, Pogba, De Ceglie, Giovinco, Peluso, Anelka, Giaccherini, Lichtsteiner, Marron.

14:36 Goście wybiegną w następującym składzie: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini, Padoin, Vidal, Pirlo, Marchisio, Asamoah, Matri, Quagliarella. Natomiast Andrea Stramaccioni wystawił taką jedenastkę: Handanović, Ranocchia, Samuel, Chivu, Zanetti, Kovacić, Gargano, Pereira, Alvarez, Cassano, Palacio.

14:30 Witam serdecznie w Wielką Sobotę i zapraszam na relację live z niezwykle wyczekiwanego spotkania Interu z Juventusem. Obie drużyny znajdują się w czołówce tabeli, więc zapowiada się bardzo wyrównany mecz. Turyńczycy są liderami i bardzo chcieliby zachować przewagę nad Napoli, lecz gospodarze wciąż mierzą w Ligę Mistrzów i nie spoczną, dopóki nie zdobędą trzech punktów. Dodatkowo mają ochotę sprawić swoim kibicom wielką radość w tym wspaniałym dniu i w końcu zwyciężyć na swoim stadionie. Ostatni raz dokonali tego bowiem 10 lutego, kiedy wygrali 3:1 z Chievo. Podopieczni Andrei Stramaccioniego mają więc podwójną motywację przed tym starciem. Podobnie jak zawodnicy Antonio Conte, którzy wciąż jeszcze pamiętają dzień 3 listopada, kiedy to Inter przerwał ich fantastyczną passę 49 spotkań bez porażki. Takich rzeczy nie można zapomnieć przed prestiżowym starciem. Za chwilę zaprezentujemy składy obu ekip.