Jol: Suarez idealnie pasuje do Milanu albo Interu


Trener Ajaksu Amsterdam, Martin Jol, bez wahania stwierdził, że grający w jego klubie Luis Suarez jest jednym z najlepiej rozwijających się napastników. Dodał też, że niebawem powinien przenieść się do jednego z najsilniejszych zespołów w Europie następnego lata.


Udostępnij na Udostępnij na

Reprezentant Urugwaju stał się absolutną gwiazdą Ajaksu, odkąd przeniósł się do niego w 2007 roku z FC Groningen. Trener Jol jest pewien, że jeśli Suarez nadal będzie rozwijał się tak dobrze jak dotychczas, to niebawem będzie występował w wielkim klubie.

Luis Suarez jest w tym momencie jednym z najlepszych napastników w Holandii, ale nie jestem pewien czy ma to coś, aby stać się jednym z najlepszych na świecie. On jest typem napastnika, który w każdej sytuacji potrafi zrobić coś niespodziewanego z niczego. Nie jest typem snajpera powiedział Jol w wywiadzie dla „Sportweek”.

Suarez jest najlepszy jako cofnięty napastnik. Jak dotąd nie znaleziono dla niego idealnego miejsca w Ajaksie, ale myślę, że stworzy on super duet wraz z Marko Panteliciem dodał szkoleniowiec „Joden”.

On wciąż może być jeszcze lepszy. Doświadczenie z racji bycia kluczowym zawodnikiem Ajaksu może mu tylko pomóc w jego rozwoju. Nie było wielkiego zainteresowania nim tego lata, bowiem Luis zdecydowanie zechciał zostać w Amsterdamie. W każdym razie nie jest możliwe, aby zatrzymać takiego gracza u siebie w przyszłości. Jeśli otrzyma ofertę z Milanu, Interu czy Olympique Lyon w 2010, może z nich skorzystać. Kluby te grają doskonałą dla niego taktyką 4-4-2. Mniejszych drużyn nie stać na ściągnięcie Suareza do siebie zakończył szkoleniowiec Ajaksu.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze