Jiranek: chcę zostać w Spartaku do końca


Kapitan i jeden z liderów Spartaka Moskwa – Martin Jiranek, który jeszcze niedawno był bliski opuszczenia stolicy Rosji, chce zakończyć swoją karierę piłkarza w zespole moskwian.


Udostępnij na Udostępnij na

Ta drużyna jest bardzo blisko memu sercu i nie chcę nigdzie wyjeżdżać. Powiem więcej, będę szczęśliwy jeśli zakończę tutaj swoją karierę, ale będzie to za pięć lat, nie wcześniej. wypowiedział się Czech w rosyjskiej prasie.

W grudniu Walery Karpin, dyrektor sportowy Spartaka, miał poważną rozmowę z czeskimi zawodnikami moskwian Kovacem i Jirankiem. Obaj zostali postawieni przed faktem, że nikt nie może zapewnić im miejsca w podstawowej jedenastce. Kovac odreagował bardzo szybko: spakował walizki i wyjechał na Wyspy, gdzie teraz broni barw West Hamu. Jiranek natomiast nie przestraszył się konkurencji i wziął się do roboty. Zdobył sobie tym uznanie wśród kolegów, którzy później wybrali go na kapitana.

Jiranek do Spartaka trafił z włoskiej Reginny w wieku 25 lat.  Do tej pory obrońca dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców rosyjskiej Premier Ligi. W drużynie narodowej Czech rozegrał 24 spotkania. Był ze swoją reprezentacją na ostatnich Mistrzostwach Świata oraz na Mistrzostwach Europy w 2004 w Portugalii.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze