Jedenastka ósmej kolejki ekstraklasy


Przedstawiamy największych kozaków ósmej serii rozgrywek

18 września 2018 Jedenastka ósmej kolejki ekstraklasy

Wisła Kraków demoluje Lechię Gdańsk, to samo czyni Zagłębie Lubin w derbach Dolnego Śląska (z dużą pomocą Jakuba Słowika). Do tego solidny występ Jagiellonii oraz Miedzi Legnica. To właśnie w wyżej wymienionych zespołach wystąpili w większości przedstawiciele naszej jedenastki ósmej kolejki. Kto zasłużył na specjalne wyróżnienie?


Udostępnij na Udostępnij na

Jedenastka najlepszych:

Bramkarz:

Dominik Hładun. Drugi raz w tym sezonie młody, utalentowany golkiper Zagłębia Lubin zasługuje u nas na wyróżnienie, znajdując się w najlepszej jedenastce kolejki. Po kapitalnym występie w Krakowie, gdzie uratował trzy punkty drużynie Mariusza Lewandowskiego, tym razem Hładun wypracował sobie nominację dzięki solidnemu występowi w derbach Dolnego Śląska. Na początku spotkania wytrzymał niezły start wrocławian i w przeciwieństwie do Jakuba Słowika dał poczucie bezpieczeństwa swoim kolegom z zespołu. Dominik Hładun od dłuższego czasu pisze bardzo fajną historię o tym, że nie trzeba uporczywie szukać odpowiedniego golkipera poza granicami naszego kraju. Wystarczy od czasu do czasu przyjrzeć się odważniej bliższemu otoczeniu.

Obrońcy:

Linię defensywy musimy zacząć od Rafała Pietrzaka, który po raz kolejny zachwycił solidną w defensywie i efektowną w ofensywie dyspozycją. To przecież lewy obrońca Wisły Kraków brał udział w akcji, która zakończyła się świetną wrzutką w pole karne i trzecim golem dla „Białej Gwiazdy”. To zresztą była bardzo dobra kolejka dla innych bocznych defensorów, w tym Pawła Stolarskiego, prawdopodobnie najlepszego zawodnika spotkania między Legią a Lechem. Sprowadzony z Gdańska zawodnik solidnie wyłączył swojego przeciwnika na boku, czyli Kamila Jóźwiaka. Godne uwagi zawody rozegrał również Guilherme w barwach Jagiellonii. Niestety mizeria stoperów w tej kolejce była dość zauważalna, dlatego postawiliśmy na Jakuba Czerwińskiego za czyste konto w Gliwicach.

Pomocnicy:

Można się troszkę śmiać z figury Petteriego Forsella, który po zakończeniu kariery trenerem personalnym raczej nie zostanie. Ale trudno podważać jego umiejętności piłkarskie, które aktualnie pozwalają mu stać się prawdziwą gwiazdą ekstraklasy. Fin jest absolutnym motorem napędowym ofensywy Miedzi, doskonale czuje piłkę i to w dużej mierze dzięki niemu spotkania legniczan tak chętnie oglądamy w tym sezonie. Na uwagę zasługuje również Rafał Augustyniak, który jest specjalistą od tej mniej efektownej roboty. Kto poza tym? Rafał Boguski absolutnie podbił nasze serca w trakcie sobotniego wieczoru swoim zaangażowaniem i pracowitością na boisku. Drugą linię naszej jedenastki uzupełnia Filip Starzyński.

Napastnicy:

Zdenek Ondrasek niedługo już zostanie na stałe członkiem wszelkich jedenastek kolejki. Chociaż tym razem zdobył tylko jedną bramkę, to i tak zasługuje ona na specjalnie wyróżnienie dzięki współpracy zespołowej całej ekipy Wisły Kraków. Jego partnerem z ofensywy został Cillian Sheridan, który ustrzelił dwa gole. A jeszcze chwilę temu napastnik Jagiellonii był już praktycznie poza Polską.

Antybohaterowie:

Jakub Słowik

Katastrofalny występ golkipera Śląska, który obudził stare demony „Pawełków”, „Przyrosi” i innych „Gliwosi”. Nigdy więcej, prosimy.

Zaangażowanie Lecha Poznań

Tyle przed sezonem było mowy o charakterze Ivana Djurdjevicia oraz zaangażowaniu i woli walki, jakiej wymaga od swoich zawodników. Tymczasem w kolejnym spotkaniu z Legią poznańska ekipa wyglądała na dość słabo zmobilizowaną i zawziętą. To chyba nie idzie zgodnie z planem.

Co słychać w Fantasy?

Znakomita kolejka TheBronX, który wybierając Filipa Starzyńskiego na kapitana, zainkasował aż 26 punktów. Swoje punkty dorzucili również do jego drużyny Kamil Wojtkowski i Zdenek Ondrasek oraz Radosław Cierzniak i Daniel Dziwniel. Wynik? 73 punkty i awans na pozycję lidera w naszej lidze.

 

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze