Janczyk: Stać nas na medal!


Wielki polski talent - Dawid Janczyk zdecydował się poświęcić swój cenny czas i w rozmowie z redaktorem serwisu iGol.pl - Sebastianem Czaplińskim odpowiedzieć na pytania dotyczące swojej sytuacji w CSKA Moskwa, oraz szans reprezentacji Polski w zbliżających się Mistrzostwach Europy.


Udostępnij na Udostępnij na

Minął już prawie rok od Twojej przeprowadzki do Rosji. Jak wrażenia?

Myślę, że wrażenia są bardziej dobre niż złe… Dobre ze względu, że nabrałem  piłkarskiego doświadczenia, ale także i życiowego a przede wszystkim miałem okazję grać w Lidze Mistrzów. Natomiast złe ze względu na teraźniejszość,  ponieważ mało grywam w lidze, ale mam nadzieje że to się zmieni…

Zadomowiłeś się już na dobre w Moskwie?

Teraz już tak. Czuje sie o wiele lepiej niż to było na początku. Poza tym lepiej znam język, więc dobrze się  dogaduję z kolegami z zespołu.

Jak ocenisz swoją sytuację w zespole CSKA Moskwa?

Tak jak wspominałem. W tym momencie nie jest zbyt dobra ponieważ nie gram zbyt wiele, ale mam nadzieję, że się to zmieni…

Miałeś okazję grać w Lidze Mistrzów. To duża sprawa dla 20-latka…

Oczywiście, że tak, bo gdzie można nabrać większego doświadczenia i pewności siebie jak właśnie nie przez Ligę Mistrzów. Osobiście dla mnie to była olbrzymia sprawa ponieważ w wieku 20 lat spełniłem swoje marzenie, a poza tym zobaczyłem jak się gra na wysokim poziomie i jak może być wspaniały futbol.

Gdybyś miał możliwość cofnąć czas, to ponownie wybrałbyś ligę rosyjską?

Myślę, że tak. Ciężko mi powiedzieć, ale więcej było dobrych rzeczy niż złych…

Zanim Leo Beenhakker wybrał 26 kadrowiczów, którzy przygotowywać będą się do Euro, powołał 32 … Czułeś się zaskoczony, że selekcjoner właśnie jedno miejsce przeznaczył Tobie?

Tak bylem zaskoczony, ale również szczęśliwy. Myślę, że trener wiedział co robi, ponieważ widział mnie jak gram i jakie posiadam umiejętności. Rozumiem również jego decyzje o odsunięciu mnie z 26 osobowej kadry. Nie grałem w swoim klubie a pozostali piłkarze grali…

Czego zatem zabrakło, aby znaleźć się w tej „26”?

Tak jak wspomniałem wyżej – mojej regularnej gry. Myślę, że chociaż 30 minut w każdym meczu…Wtedy miałbym większe szanse.

Według Dawida Janczyka – „Na co stać reprezentację Polski podczas Euro 2008”?

Myślę, że mamy silną reprezentację i stać nas na wiele. Nasza siłą jest kolektyw. Bardzo bym chciał żeby reprezentacja zagrała w finale! Wiem, że będzie to ciężkie do zrobienia, ale na pewno stać naszą kadrę na medal.

Jeszcze będąc w Legii miałeś przyjemność grać z Rogerem. Myślisz, że może być pożytecznym zawodnikiem dla reprezentacji?

Roger jest świetnym zawodnikiem i na pewno przyda się kadrze. Bardzo dużo widzi na boisku, ma doskonałe „ostatnie podanie” i jest waleczny, więc na pewno będzie wielkim wzmocnieniem.

Jakie są Twoje plany na najbliższą przyszłość?

Na razie myślę o tym żeby zacząć grać w swoim zespole. Zdaję sobie z tego sprawę, że nie będzie to łatwe, ale muszę walczyć …zresztą wszędzie trzeba. Oczywiście chciałbym również zadebiutować w reprezentacji Polski. Jest to moje kolejne marzenie i będę dążył do tego żeby się spełniło.

Zatem życzę Ci wszystkiego najlepszego, dużo zdrowia i wielu sukcesów w światowej piłce.

Serdecznie dziękuję i pozdrawiam.

Komentarze
~Mikołaj (gość) - 16 lat temu

Powodzenia Dawid! Trzymamy kciuki, abyś przebił się
do pierwszego składu CSKA - dobrze, że sam widzisz,
iż jest to najważniejsze teraz dla Twojej kariery.
Przed wyjazdem byłeś czołowym polskim zawodnikiem
młodego pokolenia - obyś poradził sobie w dorosłej
piłce równie dobrze.

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze