Inter liderem, Milan zawodzi

Podopieczni Jose Mourinho pewnie pokonali Napoli, prowadząc 2:0 już po niespełna pięciu minutach. Mecz zakończył się wynikiem 3:1. Zupełnie zawodzi natomiast AC Milan, który w marnym stylu uległ Udinese 0:1.

Oczy kibiców były jednak zwrócone przede wszystkim na Florencję, gdzie gospodarze podejmowali nieoczekiwanego lidera rozgrywek – Sampdorię Genuę. Goście prawdopodobnie nie wytrzymali jednak ciążącej na nich presji i przegrali z Fiorentiną 0:2. Nie pomógł nawet były gracz „Violi”, Giampaolo Pazzini, który dobrze zna drużynę z Florencji.

Inter już w 2. minucie objął prowadzenie po golu Samuela Eto’o. Niespełna 180 sekund później drugie trafienie zadał Diego Milito i było już praktycznie jasne, że przyjezdni z Neapolu mogą co najwyżej zdobyć honorowego gola, bo o punkcie nie było mowy. Trzecią bramkę dołożył jeszcze Lucio, a dla Napoli jedyne trafienie zaliczył Lavezzi. Dzięki temu zwycięstwu przy jednoczesnej porażce popularnej „Sampy”, Inter objął prowadzenie w tabeli.

Powracający do składu Ronaldinho nie pomógł ani sobie, ani Milanowi. Na boisko wszedł w 59. minucie, kiedy „Rossoneri” przegrywali już po golu Antonio Di Natale. Brazylijczyk dostosował się do marnego stylu gry swojej drużyny i z Udine Milan wyjechał bez choćby punktu. Wspomniany Di Natale zaliczył natomiast siódme już trafienie w sezonie.

Słabo spisały się także drużyny z Rzymu. Lazio przegrało u siebie z Parmą 1:2. Wszystkie bramki padły jeszcze przed przerwą, a wynik spotkania otworzył wracający na włoskie boiska Valery Bożinow. Z kolei AS Roma była bardzo bliska przegrania obfitującego w bramki starcia z Palermo. Do 88. minuty utrzymywał się korzystny dla gospodarzy wynik 3:2. Wtedy to rzut karny wykorzystał jednak Francesco Totti i rzymianie wywieźli z Sycylii jeden punkt.