Indonezyjczyk nie przejmie Interu


Erick Thohir, pochodzący z Indonezji współwłaściciel D.C. United, wyśmiał pogłoski o tym, jakoby szykował się on do przejęcia Interu Mediolan.


Udostępnij na Udostępnij na

Thohir przyznał, że jest po rozmowach z Massimo Morattim oraz jego synem, Angelo Mario, jednak dotyczyły one jedynie chęci zainwestowania w klub grający na Giuseppe Meazza. Odniósł się tym samym do medialnych pogłosek dotyczących nie tylko jego planów wykupienia Interu z rąk Włochów, ale także ściągnięcia do niego Leonardo, który niedawno zrezygnował z funkcji dyrektora sportowego PSG.

W wywiadzie dla Sky Sports Italia Thohir powiedział: – Mam największy szacunek dla rodziny Morattich, bardzo ważnej rodziny, i w tym momencie nie chcę mówić nic na temat tego, jak zaawansowane są nasze rozmowy. Jestem pełen nadziei, ale mogę zapewnić, że temat wykupienia przeze mnie 80% akcji klubu w ogóle się nie pojawił, nie rozmawiamy o tym. Co za tym idzie, nie przedstawiłem żadnej listy dyrektorów, których chciałbym widzieć w tym klubie. Słyszałem pogłoski o Leonardo, ale nie są one prawdziwe. 

Mający udziały w grającym w MLS zespole D. C. United inwestor zaprzeczył również pogłoskom dotyczącym piłkarzy, których chciałby zatrudnić w klubie z Mediolanu, odcinając się przy tym od chęci wpływania na politykę transferową klubu. Media milczą na temat kwoty, którą urodzony w Dżakarcie biznesmen miałby zainwestować w Inter. 

Dodać należy, że Massimo Moratti, dzierżący w zespole Nerrazzurrich stery od 1995 roku, już jakiś czas temu kategorycznie uciął jakiekolwiek spekulacje dotyczące sprzedaży Interu Mediolan. Przyznał jednak, że w przeciągu najbliższych tygodni może dojść do porozumienia z Thohirem w sprawie jego zainwestowania w klub.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze