Hiroaki Hokura: Kocyła ma potencjał, by stać się jednym z czołowych graczy


Poznajcie Japończyka kibicującego Wiśle Płock

2 stycznia 2021 Hiroaki Hokura: Kocyła ma potencjał, by stać się jednym z czołowych graczy
Hiroaki Hokura

Hiroaki Hokura – japoński sympatyk Wisły Płock, śledzący losy swojego klubu i marzący o tym, żeby odwiedzić Polskę. Jak to się stało, że kibicuje akurat drużynie z historycznej stolicy Mazowsza? Zapraszamy na krótką rozmowę.


Udostępnij na Udostępnij na

Można mieszkać w Polsce i kibicować Barcelonie, Realowi, Bayernowi i wielu innym. Można także mieszkać w Japonii i kochać Wisłę Płock. Hiroaki Hokura, mieszkaniec prefektury Tochigi, wspiera „Nafciarzy”!

Jak to się stało, że wspierasz Wisłę?

Byłem fanem Alena Stevanovicia. Przed wyjazdem do Polski grał w japońskim klubie. Znając go z mojego kraju, szalałem za nim, bardzo go lubiłem… Później przeniosłem sympatię również na Wisłę.

Jak oglądasz mecze tego klubu?

Oglądam mecze w internecie. Jest różnica 8 godzin, więc w zależności od czasu u mnie mogą być one późno w nocy, ale ustawiam budzik i zawsze na nie wstaję!

A byłeś już kiedyś w Płocku?

Niestety jeszcze nie, ale to moje wielkie marzenie, by tam pojechać i zobaczyć mecz Wisły na żywo. Kiedyś do tego na pewno dojdzie!

Utrzymujesz jakiś kontakt z ludźmi związanymi z tym klubem?

Tylko sporadyczny i tylko w mediach społecznościowych, takich jak Twitter.

Co sądzisz o polskiej lidze?

Legia Warszawa i Lech Poznań to wyjątkowo silne kluby i wybijają się ponad całą stawkę. Ekstraklasa to jednak fascynująca liga, w której każdy klub ma szansę, choćby moja Wisła miewa w niej lepsze momenty.

Jaki jest Twój ulubiony gracz i dlaczego?

Wszyscy zawodnicy Wisły Płock są dla mnie jak członkowie rodziny, ale chcialbym wyróżnić tutaj Kocyłę. Ma potencjał, by stać się jednym z czołowych graczy w Polsce!

Czego życzysz klubowi w nowym 2021 roku?

W klubie dzieje się trochę dobrego, ale rok 2020 nie był dobry. Kilka nietrafionych transferów graczy innych, niż potrzebujemy… Czego życzę? Mam nadzieję, że wszyscy ludzie i kibice zaangażowani w Wisłę Płock będą się dużo uśmiechać! Chciałbym tez pozdrowić kilku ludzi z Twittera: @Nafciarz_Sezonu, @ArtDwojewski!

Nowy rok, nowa Wisła Płock

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze