Hinkel rozważa powrót do ojczyzny


Zawodnik Celticu Glasgow, Andreas Hinkel, rozważa powrót do Bundesligi. Jego kontrakt ze szkockim potentatem wygaśnie tego lata.


Udostępnij na Udostępnij na

zapytania z Niemiec. Bundesliga jest dla mnie zawsze interesująca – przyznaje były reprezentant naszych zachodnich sąsiadów. 29-letni obrońca ma za sobą nie najlepszy okres. Z drużyną „The Boys” trenuje od dwóch tygodni. Wcześniej musiał zająć się leczeniem urazu. Hinkel miał zerwane więzadła krzyżowe, które zostały zoperowane przez amerykańskiego specjalistę, Richarda Steadmana. Następnie przechodził rehabilitację pod okiem doktora pracującego w Bawarii, Hansa-Wilhelma Müllera-Wohlfahrta. Zarówno operacja jak i rehabilitacja przebiegły zgodnie z planem i zawodnik przyznaje, że czuje się dobrze. Jego dokładny powrót do gry nie jest jednak znany, wiadomo tylko, że nie zagra w niedzielnym klasyku ligi szkockiej, w którym jego Celtic podejmie rywali zza miedzy – Glasgow Rangers.

Sam zainteresowany nie wyklucza również, że pozostanie na Celtic Park dłużej: – Dotychczas ze strony Celticu nie wyszła żadna informacja. Potrafię sobie wyobrazić również sytuację, że zostanę tu na dłużej. O tym, że mój kontrakt upływa, wie jednak wielu. Mój doradca jest w kontakcie z wieloma zespołami. Jestem dzieckiem Bundesligi, na niej wyrosłem i z niej wypłynąłem. Zawsze było dla mnie jasne, że chcę zdobyć doświadczenie za granicą, jednak kiedyś historia zatoczy być może koło.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze