Hellas Werona tylko remisuje z Udinese

10 maja 2014 Hellas Werona tylko remisuje z Udinese

W spotkaniu inaugurującym 37. kolejkę Serie A drużyna Hellasu Werona zremisowała z Udinese Calcio 2:2. Dla gospodarzy bramki zdobywali Luca Toni oraz Emil Hallfredsson, a dla gości trafienia zaliczyli Antonio Di Natale oraz Emmanuel Badu.

Drużyna Hellasu Werona, jeśli marzyła jeszcze o grze w europejskich pucharach, musiała wygrać mecz z Udinese. W ostatniej kolejce ekipa z miasta Romea i Julii nieszczęśliwie zremisowała z Lazio, tracąc gola w doliczonym czasie gry. Przed tą serią zmagań zespół z Werony zajmował 10. miejsce, mając 53 punkty na koncie i do szóstego Torino tracił tylko dwa punkty. Drużyna Piotra Zielińskiego jest już pewna utrzymania i teraz może grać mecz o przysłowiową pietruszkę. Ekipa Udinese na kolejkę przed zakończeniem sezonu plasuje się na 13. miejscu, mając 42 oczka na koncie. Za faworyta tego meczu uchodzili gracze Hellasu.

Luca Toni

Początek meczu fatalnie zaczął się dla gości. W 12. minucie pomocnik Udinese, Allan, faulował we własnym polu karnym piłkarza Hellasu i arbitrowi nie pozostało nic innego, jak podyktować rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił Luca Toni, który to goni w klasyfikacji strzelców Ciro Immobile. W końcówce pierwszej odsłony znów przed wyborną szansę na strzelenie gola stanął Luca Toni, ale tym razem piłkę po jego uderzeni z linii bramkowej wybił Danilo i do przerwy Hellas prowadził 1:0.

Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się gracze z Udine. Bramkę jednak w 54. minucie zdobyła drużyna gospodarzy. Strzał na 2:0 dla Hellasu oddał Emil Hallfredsson, który wykorzystał dokładne dośrodkowanie od Juana Gomeza i skierował piłkę do bramki Udinese. Odpowiedź gości przyszła błyskawicznie. Gola kontaktowego strzeliła ikona zespołu z Udine, Antonio Di Natale. Doświadczony snajper popisał się znakomitym przyjęciem piłki w polu karnym, po czym oddał piekielnie mocny strzał na bramkę gospodarzy i futbolówka po jego uderzeniu bez problemu znalazła się w bramce gospodarzy. Kiedy wydawało się, że miejscowi spokojnie wygrają z Udinese, w doliczonym czasie gry okazało się, że ich radość była przedwczesna. Bramkę na wagę remisu zdobył reprezentant Ghany, Emmanuel Badu.

Mecz ostatecznie zakończył się remisem 2:2. Piłkarze Hellasu nie wyciągnęli wniosków z minionej kolejki, kiedy to prowadząc 3:2, stracili gola w doliczonym czasie gry i ostatecznie zremisowali z Lazio 3:3. Szanse Hellasu na grę w Lidze Europy po dzisiejszym podziale punków stanowczo się obniżyły.