Schalke Gelsenkirchen, które pożegnało się już ze strefą spadkową, podejmowało u siebie w meczu 17. kolejki Bundesligi walczący o utrzymanie klub z Kolonii. Dobra passa podopiecznych Felixa Magatha trwa – „Die Knappen” wygrali 3:0 po hat-tricku Raula.
Choć goście z Kolonii mieli od początku kilka dobrych akcji na objęcie prowadzenia, zabrakło im trochę szczęścia do zdobycia gola. Po pół godziny gry padła pierwsza bramka, jednak dla nieobecnego jakby dotychczas Schalke. Znajdujący się blisko końcowej linii boiska Christopher Schorch próbował wybić piłkę i nie dopuścić do rzutu rożnego dla FC Schalke, jednak piłka wylądowała pod nogami Ivana Rakiticia. Piłkarz od razu dośrodkował do Raula, a niepilnowany Hiszpan zdobył bramkę po strzale głową.
Na początku drugiej połowy swoją okazję na wyrównanie mieli goście, jednak kolejny raz zabrakło szczęścia i precyzji. Schalke nie potrzebowało wiele czasu, żeby w takiej sytuacji podwyższyć wynik. Jefferson Farfan ograł przeciwnika po prawej stronie boiska i dośrodkował. Tam obrońcy Köln chcieli wybić piłkę, ta wpadła jednak wprost pod nogi świetnego Raula, który od razu strzelił prosto do bramki. Po tym golu piłkę rozgrywała już tylko jedna drużyna – Schalke.
Dwadzieścia minut przed końcem spotkania goście próbowali jeszcze odmienić jego losy, ale kilka kolejnych strzałów lądowało obok bramki. Schalke kontrowało, aż wreszcie udało się podopiecznym Magatha zdobyć bramkę numer trzy. Edu posłał piłkę z rzutu wolnego, ta wylądowała na głowie Raula, a napastnik nie miał problemów z wbiciem jej do bramki i zdobyciem hat-tricka.
W pozostałych spotkaniach VfL Wolfsburg uratował w ostatnich minutach remis z TSG Hoffenheim (2:2), FC Nürnberg udało się wygrać 3:1 z Hannoverem 96, a Werder Brema uległ FC Kaiserslautern 1:2.
Werder znow przegrywa ;/ my chcemy powrotu ozila ;(
I dobrze! Baravo Raul!
Real zawsze kradnie innym słabszym klubom gwiazdy,
które zagrają tam sezon, a potem marnują się
grzejąc ławę :/
Raul udowadnia że serce starzeje się najpóźniej.
Gigant hiszpańskiej piłki :D
RAUL GONZALES BLANCO-i wszystko jasne8) Swego czasu
najlepszy piłkarz na świecie ponownie
udowodnił,że był jest i będzie zawsze w
czołówce napastników;)