Grupa C: Egipt o krok od ćwierćfinału

Reprezentacja Egiptu pokonała zespół Sudanu 3:0. Bohaterem spotkania został zawodnik Al Ahly Aboutrika - strzelec dwóch bramek dla ''Faraonów". Egipcjanom do wyjścia z grupy jest potrzebny tylko punkt w meczu z Zambią.

Początek spotkania należał do zespołu Sudanu. To oni w 3. i w 12. minucie oddali bardzo groźne uderzenia na bramkę Al Hadariego. W 28. minucie najbardziej znany arbiter z Afryki Coffi Codja z Beninu podyktował rzut karny dla reprezentacji prowadzonej przez Hassana Shehate. Jedenastkę na bramkę zamienił Hosny. W pierwszej połowie już nic ciekawego się nie działo.

Druga odsłona gry rozpoczęła się od ataków Egiptu. Na bramkę Abdallaha uderzali kolejno Ahmed i Mohamed Zidane, jednak ich strzał zdołał obronić golkiper Sudanu. W 78. minucie, już nic nie mógł zrobić bramkarz „Pustynnych orłów”. Po podaniu Zakiego bramkę zdobył Aboutrika. Sześć minut przed końcem spotkania ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania strzale w prawy róg bramki Abdallaha. Sudanu niestety nie było stać nawet na honorowego gola.

Egipt – Sudan 3:0 ( Hosny 28 k, Aboutrika 78 i 84)

Przypominamy, że codziennie na antenie radia iGol FM macie możliwość słuchania relacji z najciekawszych spotkań tegorocznego Pucharu Narodów Afryki. Każdego wieczoru redaktorzy Radia iGol FM będą przygotowywali Kronikę PNA 2008, w której nie zabraknie najnowszych informacji z ghańskich boisk, fachowych komentarzy i analizy wszystkich spotkań. Serdecznie zapraszamy!