Grupa A: Gwinea w ćwierćfinale

Reprezentacja Gwinei remisując swój ostatni mecz w grupie A z Namibią 1:1 przypieczętowała sobie tym samym awans do ćwierćfinału. To spotkanie rozegrali bez jednego ze swoich najlepszych zawodników - Pascala Feindouno, jednak i bez niego dali sobie radę.

Od początku spotkania przewagę mieli piłkarze reprezentacji Gwinei. Już w 5. minucie groźny strzał oddał Jabi, jednak piłka minimalnie minęła bramkę. Piłkarze Gwinei byli bliscy strzelenia pierwszej bramki jeszcze w pierwszej połowie, jednak Youla, który dobijał strzał Sacko nie zdołał jej wpakować do bramki. W 37. minucie to Namibia mogła objąć prowadzenie. Benjamin, jednak będący na czystej pozycji trafił tylko w boczną siatkę. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem.

Od początku drugiej odsłony gry przewagę mieli podopieczni Nouzareta. Po jednym z ataków bramkę zdobył Youla, który pokonał Mbahe mocnym strzałem po ziemi. Po tym golu Gwinea już nie atakowała cały czas tylko skupiała się na grze piłką. Kilka razy, jednak zagrozili bramce Namibii. W 73. minucie dobrą szansę do podwyższenia miał Bangoura, jednak jego strzał nie znalazł drogi do siatki. Gdy wydawało się, że Gwinea pokona jedną bramką Namibię – wtedy skuteczną akcję zakończoną golem przeprowadzili „Waleczni wojownicy”. Autorem bramki został Brandell, który pokonał Camare mocnym strzałem sprzed pola karnego. Namibia jeszcze próbowała strzelić zwycięskiego gola, jednak Gwinea dowiozła korzystny wynik do końca.

Tym samy z grupy A wyszły drużyny Ghany i Gwinei. Rozczarowało bardzo Maroko, które zdołało tylko pokonać outsidera – Namibię. Gwinea w ćwierćfinale trafi na Wybrzeże Kości Słoniowej lub reprezentację Mali. Te drużyny jutro rozegrają ze sobą ostatni mecz w grupie B.

Gwinea – Namibia 1:1 ( Youla 62 – Brandell 81)

Przypominamy, że codziennie na antenie radia iGol FM macie możliwość słuchania relacji z najciekawszych spotkań tegorocznego Pucharu Narodów Afryki. Każdego wieczoru redaktorzy Radia iGol FM będą przygotowywali Kronikę PNA 2008, w której nie zabraknie najnowszych informacji z ghańskich boisk, fachowych komentarzy i analizy wszystkich spotkań. Serdecznie zapraszamy!