Granqvist na celowniku Sevilli i Bayernu


22 marca 2009 Granqvist na celowniku Sevilli i Bayernu

Andreas Granqvist, szwedzki obrońca FC Groningen, skupił na sobie uwagę wysłanników kilku klubów z najsilniejszych lig europejskich.


Udostępnij na Udostępnij na

Po serii udanych występów na boiskach holenderskiej Eredivisie, mówi się, że Granqvist znalazł się w orbicie zainteresowań hiszpańskiej Sevilli i niemieckiego giganta – Bayernu. 

Piłkarze FC Groningen znów mają powody do radości
Piłkarze FC Groningen znów mają powody do radości (fot. fcgroningen.nl)

Obie drużyny wysłały swoich przedstawicieli na ubiegłotygodniowy mecz z Rodą Kerkrade, w którym Groningen zanotowało wygraną 2:0. Agent 23-letniego defensora, a niegdyś słynny szwedzki piłkarz – Martin Dahlin stwierdził, że póki co nie można mówić o żadnych konkretach.

Jeszcze żadna ze stron nie kontaktowała się z nami. Jednak nie jesteśmy zaskoczeni zainteresowaniem silnych klubów. Andreas spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze. – powiedział Dahlin.

Reprezentant Szwecji dołączył do Groningen w przerwie letniej, kiedy to opuścił angielskie Wigan Athletic i z miejsca stał się ważnym ogniwem drużyny Rona Jansa. Do dziś furorę w holenderskich mediach robi jego bramka zdobyta z odległości 65 metrów! W tym sezonie na boiskach ligi holenderskiej pojawił się 27 razy i trzykrotnie zapisał się na listę strzelców.

Obecny kontrakt Granqvista z Groningen wygasa w 2012 roku. To oznacza, że aby zakupić Szweda Bayern i Sevilla będą musiały wydać sporo gotówki.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze