Ogromne zmiany w strukturach Górnika Zabrze. Nowy prezes to nie wszystko


Według naszych informacji Górnik Zabrze doczeka się nowego dyrektora sportowego. To człowiek z wewnątrz

16 lutego 2023 Ogromne zmiany w strukturach Górnika Zabrze. Nowy prezes to nie wszystko
Zbigniew Harazim / zbyszkofoto.pl

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, Górnik Zabrze do końca trwającego okienka transferowego poszukiwać będzie napastnika, a bardzo blisko podpisania kontraktu jest 36-letni bramkarz, Adam Stachowiak, były zawodnik "Trójkolorowych". W czwartek poznaliśmy również nazwisko nowego prezesa. Z naszych informacji wynika, że na tym zmiany w strukturach się nie skończą.


Udostępnij na Udostępnij na

Adam Matysek został ogłoszony przez prezydent Zabrza Małgorzatę Mańkę-Szulik nowym prezesem zabrzańskiego Górnika. Od końcówki sierpnia poprzedniego roku na stanowisku tym pozostawał wakat po tym, jak klub nie przedłużył umowy z Arkadiuszem Szymankiem, dotychczas pełniącym tę funkcję. Teraz za sterami klubu zasiądzie były reprezentant Polski, pochodzący z nieodległych Piekar Śląskich. Matysek nie ma jednak doświadczenia w zarządzaniu taką instytucją, wcześniej pełnił tylko rolę dyrektora sportowego w Śląsku Wrocław. Choć prezydent jeszcze kilka tygodni temu przekonywała, że nie ma potrzeby, aby szukać następcy Arkadiusza Szymanka, szybko zmieniła zdanie.

Jak udało nam się ustalić, Górnik Zabrze doczeka się także nowego dyrektora sportowego. Bardzo prawdopodobne, że stanowisko to obejmie Łukasz Milik, dotychczas pracujący w Górniku w charakterze dyrektora Akademii Piłkarskiej. Brat reprezentanta Polski, Arkadiusza Milika, od wielu lat współpracuje z zabrzańskim klubem, a klub postanowił docenić tę pracę. Wcześniej przez długi czas Górnik nie miał w swoich szeregach dyrektora do spraw sportowych.

Warto nadmienić, że od niedawna współpracownikiem klubu został Michał Bemben, który oficjalnie pełni funkcję doradcy zarządu klubu do spraw sportowych. To jednak on widoczny był na zdjęciach z nowymi nabytkami. Ważną rolę w procesie rekrutacji przez dłuższy czas pełnił również Roman Kaczorek, formalnie dyrektor działu skautingu w Zabrzu. Przed Bembenem, podobne stanowisko zajmował Artur Płatek, do którego przylgnęła łatka faktycznego dyrektora sportowego, wszak to on odpowiadał za negocjacje z zawodnikami. Płatek rozstał się z klubem w listopadzie 2021 roku.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze