Gervinho ratuje WKS!

22 stycznia 2013 Gervinho ratuje WKS!

Dzisiejsze popołudnie należało do graczy z Wybrzeża Kości Słoniowej oraz Togo. Mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla „Słoni”, dzięki temu że tuż przed końcem regulaminowego czasu gry bramkarza Togo pokonał zawodnik Arsenalu Londyn Gervinho.

Gervinho
Gervinho (fot. mtnfootball.com)

Spotkanie rozpoczęło się od błędu obrońcy reprezentacji Wybrzeża Kości Słoniowej. Kolo Toure posłał za słabe podanie w stronę swojego bramkarza. Piłkę przejął Adebayor i od razu znalazł się w sytuacji sam na sam z golkiperem „Słoni”. Napastnik Tottenhamu przegrał jednak pojedynek z Copą. Tymczasem chwilę później odpowiedzieli piłkarze prowadzeni przez Sabriego Lamouchiego. W 8. minucie meczu świetnym rajdem na prawej stronie popisał się Gervinho, który następnie przypadkowo oddał futbolówkę Yayi Toure. Pomocnik Manchesteru City z łatwością pokonał bramkarza reprezentacji Togo. Po pierwszej bramce spotkanie zmieniło się w wojnę taktyczną. Oba zespoły bały się agresywniej zaatakować rywala, dlatego przez pewien czas oglądaliśmy walkę w środkowej strefie boiska. „Jastrzębie” próbowały zaskoczyć Wybrzeże Kości Słoniowej poprzez strzały z dystansu, lecz wszystkie takie próby były bardzo niecelne.

Emmanuel Adebayor nie pomógł reprezentacji Togo
Emmanuel Adebayor nie pomógł reprezentacji Togo (fot. Skysports.com)

Pięć minut przed końcem pierwszej części spotkania kolejną dobrą okazję do zmiany wyniku miał Adebayor, który dostał podanie w pole karne z prawej strony boiska. Napastnik „Kogutów” jednak źle przyjął piłkę na klatkę piersiową, dlatego cała akcja spaliła na panewce. Zaledwie dwie minuty później Yaya Toure oddał piekielnie mocny strzał, który wylądował na poprzeczce bramki Agassiego. Sędzia główny doliczył do regulaminowego czasu gry dwie minuty i piłkarze Togo w 100 procentach wykorzystali ten czas. Po dużym zamieszaniu w polu karnym „Słoni” futbolówkę przechwycił Jonathan Ayite i z najbliższej odległości pokonał golkipera Wybrzeża Kości Słoniowej. Do przerwy na tablicy wyników mieliśmy wynik 1:1.

Didier Drogba
Didier Drogba (fot. Mtnfootball.com)

W 60. minucie spotkania z rzutu rożnego bramkę zdobył jeden z graczy reprezentacji Togo, lecz arbiter główny nie uznał tego gola, ponieważ wcześniej nakazał grać na gwizdek. Francuski menedżer „Słoni” szybko zareagował na słabą grę swoich podopiecznych i chwilę potem na placu gry pojawili się były gracz Chelsea, Salomon Kalou, oraz Cheick Tiote. Dopiero w 74. minucie spotkania reprezentacja Wybrzeża Kości Słoniowej miała swoją szansę na wyjście na prowadzenie. Gervinho w polu karnym „Jastrzębi” wyłuskał piłkę obrońcy, a następnie podał do Yayi Toure, który niestety oddał zbyt lekki strzał w stronę bramki Agassiego.

Przez ostatnie dziesięć minut swoje okazje miały obie reprezentacje, ale brakowało przede wszystkim ostatniego, kluczowego podania. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry niespodziewanie z rzutu wolnego dośrodkował Yaya Toure. Piłka minęła bramkarza Togo, a Gervinho w fenomenalny sposób wykończył całą akcję i mieliśmy 2:1 dla piłkarzy Sabriego Lamouchiego. W międzyczasie sędzia główny doliczył aż cztery minuty do regulaminowego czasu gry. Tuż przed końcem meczu swoją ostatnią szansę miały „Jastrzębie”, lecz tym razem wspaniale internował golkiper „Słoni”. Wybrzeże Kości Słoniowej pokonuje reprezentację Togo 2:1 po bramkach Yayi Toure oraz Gervinho.