Gdy z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach


Skomplikowane familijne relacje

4 kwietnia 2019 Gdy z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach
nssmag.com

Życiowe historie piłkarzy zawieraja często wiele mrocznych scenariuszy. Duża część z nich wychowywała się w biedzie, a najważniejszymi osobami podczas tego trudnego okresu byli najbliżsi członkowie rodziny. A co jeśli i oni generują problemy?


Udostępnij na Udostępnij na

Ostatnio w mediach bardzo głośno zrobiło się o nastoletnim napastniku Juventusu nie tylko z powodu dobrych występów na boisku. Ojciec Moise Keana wywołał kontrowersje, wypowiadając się na temat dwóch ciągników, których właścicielem miał się stać, namawiając swojego syna do pozostania w Turynie. Na zarzuty szybko odpowiedział młody reprezentant reprezentacji Włoch:

Ciągniki? Nie wiem, o czym mówisz. Jeśli jestem tym, kim jestem, podziękowania należą się tylko mojej matce. Powiedziałem już wszystko. Nigdy nie zapominaj, kto cię karmi.

Ojciec Keana żyje w separacji ze swoją rodziną, a po wypowiedziach piłkarza wynika, że nie był on nigdy przykładnym ojcem. Poniżej przedstawimy Wam kilka historii z piłkarskiego światka, które idealnie odzwierciedlają stare powiedzenie „z rodziną dobrze wychodzi się tylko na zdjęciach”.

Porzucony w szpitalu

Mario Balotelli wzbudza dużo kontrowersji swoimi nietypowymi zachowaniami. Jednak pod maską „bad boya” kryją się traumatyczne przeżycia z młodości. Mario urodził się w rodzinie ghańskich imigrantów w Palermo. Od małego był bardzo chorowity, a powikłania z jelitami i brak pieniędzy na leczenie zmusiły państwa Barwuah do drastycznych kroków. Porzucili swojego potomka w szpitalu. Sierotę pod swoje skrzydła wzięli państwo Balotelli, którym napastnik Marsylii zawdzięcza bardzo wiele, a swoją wdzięczność okazuje im na każdym kroku.

Po pamiętnych dwóch golach przeciwko Niemcom na Euro 2016 Mario podbiegł do trybuny, na której siedziała jego przyszywana mama i zadedykował jej ten wspaniały występ. Państwo Barwuah próbowali zwrócić na siebie uwagę i po zyskaniu sławy przez ich syna zaczęli rozmawiać z prasą o ich rodzinnych relacjach. Były zawodnik Interu nigdy jednak nie złapał się na ich czułe słówka i doskonale rozumiał, że gdyby nie jego popularność, nigdy by sobie o nim nie przypomnieli.

Przyspieszony etap dojrzewania

Kolejna historia dotyczy przebojowego holenderskiego skrzydłowego, Memphisa Depaya, a może raczej tylko Memphisa, ponieważ zawodnik nie chce być kojarzony z nazwiskiem swojego ojca, który porzucił jego oraz matkę, gdy zawodnik „Oranje” miał cztery lata. Trykoty, w których występuje w Lyonie oraz reprezentacji Holandii, sygnowane są wyłącznie jego imieniem. Piłkarz nie zapomniał nigdy o losie, który zgotował mu ojciec. Przyspieszony kurs dojrzewania zafundowany przez rodzica był trudnym etapem w jego życiu.

W domu się nie przelewało, a młody Memphis szukał sposobów na odciążenie swojej mamy. Tak zaczęła się przygoda byłego gracza „Czerwonych Diabłów” z rapowaniem. Występował na okolicznych imprezach, a gdy pojawiła się piłka nożna, musiał wybrać, którą drogą chce iść. Zdecydował się na futbol, jednak na uboczu dalej pielęgnował swoją pasję do muzyki. W ten oto sposób oprócz oglądania jego wyczynów na boisku możemy obejrzeć kilka raperskich klipów w jego wykonaniu na YouTube.

Trudne przeżycia pod maską krnąbrności

Na polskim podwórku również malują się trudne przeżycia, które budują trudne charaktery. Łukasz Teodorczyk, przez wielu postrzegany jako postać niezbyt sympatyczna, ma za sobą również niełatwe dzieciństwo. Jego ojciec pił, tracił pracę, a swoją frustrację wylewał w domu. W takich warunkach żyje się niełatwo, a traumatyczne przeżycia odciskają swoje piętno na lata. Łukasz z braćmi w końcu wpłynęli na swoją mamę, która wzięła rozwód z mężem. Mimo własnego dorosłego życia wszystko ciągnie się za nim przez lata. Napastnik Udinese niechętnie udziela wywiadów i bardzo stroni od mediów. Często zdarza mu się robić impulsywne rzeczy, ale warto spojrzeć na nie przez pryzmat trudnego dzieciństwa.

Powyższe historie pokazują, że pomimo karier i dużych pieniędzy nie wszystko w życiu piłkarzy jest proste. Często muszą oni odbić się od dna i mocno walczyć o pozycję, w której obecnie się znajdują.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze