Gabriel Słonina powołany do seniorskiej reprezentacji USA


Czy podjęto działania, aby 17-latek reprezentował polską kadrę?

3 grudnia 2021 Gabriel Słonina powołany do seniorskiej reprezentacji USA
Chicago Fire

Gabriel Słonina został powołany do seniorskiej kadry USA. W Chicago gospodarze w meczu towarzyskim podejmą reprezentację Bośni i Hercegowiny. Dla 17-letniego zawodnika z polskimi korzeniami to pierwsze powołanie do najstarszej reprezentacji USA.


Udostępnij na Udostępnij na

Słonina na co dzień występuje w Chicago Fire w MLS. W minionym sezonie rozegrał 11 meczów, 16 razy musiał wyciągać piłkę z siatki, a czterokrotnie spotkanie kończył z czystym kontem. Ponadto w listopadzie wystąpił w dwóch meczach reprezentacji U-20 – z Brazylią U-18 oraz Meksykiem U-20. W meczu z drużyną z Ameryki Północnej został mianowany nawet kapitanem, mimo że było to jego debiutanckie zgrupowanie w tej kategorii wiekowej i dopiero drugie spotkanie.

Wybór reprezentacji

Ten ciągle przed młodym zawodnikiem. Nawet jeśli zagra z Bośnią i Hercegowiną, dalej będzie mógł zmienić kadrę, ponieważ jest to tylko spotkanie towarzyskie. Kolejną i ostatnią barierą są trzy występy w seniorskiej reprezentacji w oficjalnych rozgrywkach. Jeśli ostatnie z ewentualnych trzech spotkań rozegrałby przez 21. rokiem życia, teoretycznie nadal mógłby reprezentować Polskę. Teoretycznie, bo trudno wyobrazić sobie, żeby w takim momencie zmienił swoją decyzję.

PZPN w przeszłości podjął temat powołania dla Gabriela Słoniny. O wszystkim mogliście przeczytać w naszym wywiadzie, w którym porozmawialiśmy z Maciejem Chorążykiem, koordynatorem programu „Gramy dla Polski”.

Gabriel Słonina jest reprezentantem Stanów Zjednoczonych i już dwa lata temu chcieliśmy go powołać, ale odmówił powołania na zgrupowanie reprezentacji Polski i na tę chwilę ten temat jest nieaktualny. Zobaczymy, jak będzie rozwijała się sytuacja – powiedział nam Maciej Chorążyk.

Maciej Chorążyk: Chcieliśmy powołać Gabriela Słoninę już dwa lata temu, ale odmówił (WYWIAD)

Z kolei sam zawodnik w programie „Polacy pod lupą” w Kanale Sportowym powiedział, że przyjąłby powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski, ponieważ chciałby poznać realia polskiej piłki.

Postanowiliśmy zorientować się, czy w sprawie ewentualnego powołania do polskich młodzieżówek zostały poczynione jakieś kroki. Jednak nasze zapytanie pozostawiono bez komentarza.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze