Football Scouting Convention zawita do Płocka!


W weekend 21 i 22 maja w Płocku odbędzie się jedna z największych konwencji skautingowych w Polsce

8 maja 2022 Football Scouting Convention zawita do Płocka!

Przedostatni weekend maja upłynie pod znakiem zdobywania wiedzy. 21 i 22 maja do Płocka zawita wielu świetnych prelegentów oraz gości. Niejeden z nich posiada doświadczenie w pracy na szczeblu profesjonalnym w polskiej piłce. W Football Scouting Convention weźmie udział elitarne grono, a wszystko to z myślą o poprawie stanu skautingu w rodzimym futbolu.


Udostępnij na Udostępnij na

Football Scouting Convention to certyfikowana konwencja dotycząca skautingu w piłce nożnej. Temat ten w ostatnich latach zyskuje na popularności w naszym kraju. Jednak przyznać trzeba, że w kwestii wyszukiwania talentów Polska wiele traci do topowych państw europejskich. Wydarzenia takie jak te są potrzebne, a my jesteśmy dumni z objęcia konwencji patronatem medialnym.

Na kursantów czeka kilka interesujących wykładów. Przemawiać będą między innymi Emil Kot (założyciel projektu „Ty Też Masz Szansę„, profesjonalny skaut, trener, współpracujący z topowymi klubami w Polsce oraz za granicą), Dennis Gordzielik (twórca platformy skautingowej PlaymakerPro) czy Michał Opiłka (pracujący jako skaut dla wielu zagranicznych zespołów, a obecnie dyrektor w Widzewie Łódź), a także wielu, wielu więcej gości.

Poza wykładami kursanci będą mieli możliwość obejrzeć mecz Wisły Płock na Orlen Arenie oraz poznać się bliżej. To świetna okazja, aby wymienić się opiniami z dyrektorami i skautami z największych klubów oraz akademii nie tylko w Polsce, ale również na świecie. Konwencja zaplanowana jest na dwa pełne dni: 21 i 22 maja. Patronatem objął ją klub Wisła Płock oraz Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Co jednak najważniejsze, konwencja jest otwarta dla wszystkich! Nie ważne, czy jesteś profesjonalistą, czy dopiero stawiasz pierwsze kroki w świecie skautingu. To doskonała okazja, aby dowiedzieć się czegoś nowego. Zapisy trwają do osiemnastego maja łącznie, a koszt udziału w konwencji to 500 złotych. Obecnie pozostały ostatnie wolne miejsca, zatem trzeba się spieszyć!

Więcej informacji dostępnych jest na kanałach w mediach społecznościowych konwencji, a wszelkie zapytania oraz chęć zapisu należy zgłaszać na oficjalny adres mailowy wydarzenia: [email protected]

Czekamy na Was 21 i 22 maja w Płocku!

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze