Fellaini alternatywą dla Fabregasa?


Z dnia na dzień maleją szanse na to, że Manchester United ściągnie z Barcelony Cesca Fabregasa. Pocieszeniem dla Davida Moyesa może być Marouane Fellaini, gwiazdy Evertonu,


Udostępnij na Udostępnij na

Media donoszą, że włodarze „Czerwonych Diabłów” poważnie rozważają zapłacenie klauzuli odstępnego za belgijskiego ofensywnego pomocnika, gdyż szanse na to, że Cesc Fabregas opuści Camp Nou, zbliżają się do zera. Innym argumentem za tym transferem są problemy mistrzów Anglii w środku pomocy – Paul Scholes zakończył karierę, a Darren Fletcher cierpiący na wrzodziejące zapalenie jelita grubego tymczasowo zawiesił karierę. Dodatkowo, fiaskiem zakończyły się próby ściągnięcia do Anglii Thiago Alcantary, który wybrał ofertę Bayernu Monachium.

Orędownikiem ściągnięcia Belga na Old Trafford jest David Moyes, który zna go ze swojej pracy w Evertonie. Klauzula odstępnego wynosi 25.5 miliona euro, i są to pieniądze które Manchester jest w stanie wyłożyć. Dodatkowo źródła zbliżone do klubu podają, że w kręgu zainteresowań United znajduje się Leighton Baines, lewy obrońca The Toffes, na którego parol próbował zagiąć rok temu sir Alex Ferguson. W jego przypadku transfer powinien zamknąć się w kwocie od około 17 do 23 milionów euro. Priorytetem pozostaje jednak wzmocnienie środka pola.

Sam Fellaini pozostaje tajemniczy wypowiadając się w kwestii ewentualnego transferu – Odejdę tylko do takiego klubu, którego menadżer naprawdę będzie mnie chciał. W 2008 roku Everton robił wszystko, by mnie przekonać, a szczególną rolę odegrał w tym David Moyes. To dzięki niemu jestem teraz takim, a nie innym piłkarzem.

Czas nagli – pierwszego sierpnia klauzula odstępnego za Fellainiego wzrośnie, dlatego Manchester chce jak najszybciej sfinalizować transfer. Inna sprawa, że Marouane był podobno widziany w należącej do Rio Ferdinanda restauracji w Manchesterze, więc szanse na transfer wydają się dość duże.

Komentarze
~ja. (gość) - 11 lat temu

jeden błąd - byla oficjalna informacja ze nie bylo
zadnych ofert za thiago

Odpowiedz
Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze