Fatalna kontuzja Drobnego


Pechowy czwartek. Tak od dzisiaj może nazywać inaugurację Ligi Europejskiej 2009/2010 bramkarz Herthy Berlin. Jaroslav Drobny podczas spotkania nabawił się bowiem kontuzji uda, po której wstępne diagnozy wykluczają go z gry na około dwa miesiące.


Udostępnij na Udostępnij na

Niepokojące wiadomości dotarły do siedziby klubu z Berlina po meczu Ligi Europejskiej, kiedy to Hertha podejmowała na Stadionie Olimpijskim łotewski Ventspils. Podstawowy golkiper „Die Alte Dame” już w 21. minucie spotkania musiał opuścić murawę z powodu fatalnego urazu uda. W jego miejsce na placu gry pojawił się Sascha Burchert.

Nie jest jeszcze dokładnie wiadomo, ile będzie trwała absencja Czecha, ponieważ czekają go dodatkowe, specjalistyczne badania. Dopiero po ich zakończeniu będzie można z całą pewnością stwierdzić, na jak długo buty na kołu powiesi Drobny. Jak jednak dowiedział się drugi trener ekipy z Berlina, pierwszego bramkarza Herthy nie zobaczymy przez najbliższe dwa miesiące.

Przypomnijmy, że 30-latek stał się podstawowym graczem 17 zespołu Bundesligi, odkąd dołączył do klubu, przychodząc z VfL Bochum. Do tego czasu zaliczył 75 ligowych potyczek w barwach drużyny ze stolicy Niemiec.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze