Everton w ćwierćfinale FA Cup

26 lutego 2013 Everton w ćwierćfinale FA Cup

Poznaliśmy przedostatniego uczestnika ćwierćfinału FA Cup. Everton pokonał w rewanżowym spotkaniu na własnym stadionie Oldham aż 3:1.

David Moyes
David Moyes (fot. skysports.com)

Podopieczni Davida Moyesa już w 15. minucie meczu zdobyli swojego pierwszego gola. Strzelcem okazał się Kevin Mirallas. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuścić i jeszcze w pierwszej części spotkania bramkę na 2:0 zdobył Leighton Baines, który bezbłędnie wykorzystał rzut karny. Everton przez cały czas kontrolował grę w środkowej strefie boiska, dlatego do końca regulaminowego czasu gry pierwszej połowy nic się nie zmieniło.

„The Toffees” dobili Oldham już w 62. minucie pojedynku, ponieważ trzeciego gola zdobył Leon Osman. Goście odpowiedzieli dwie minuty później. Kontaktową i jedyną bramkę dla swojej drużyny strzelił Matthew Smith. Mecz zakończył się wynikiem 3:1.

W ćwierćfinale FA Cup Everton rozegra spotkanie z Wigan Athletic.