Eliminacje ME 2008: grupa G

Krótkie nadzieje Bułgarów; męczarnie Holandii; znamy finalistów

Bułgaria – Rumunia
Dzięki wygranej z Rumunią 1:0 Bułgaria przez kilka godzin wciąż liczyła się w walce o awans do Mistrzostw Europy 2008 (mecz Holandii rozpoczął się w późnych godzinach wieczornych).
Sobotni mecz rozstrzygnął się już w szóstej minucie – wówczas to bramkę zdobył Velizar Dimitrov. Gospodarze dzięki zwycięstwu mają na swoim koncie dwadzieścia dwa punkty i zajmują trzecie miejsce, które bez względu na wynik ostatniego meczu utrzymają. Rumunia już wcześniej zapewniła sobie awans z tej grupy.

Holandia – Luksemburg
Słabo zaprezentowali się piłkarze Marco van Bastena na stadionie De Kuip w Rotterdamie, ale ostatecznie pokonali jedną z najsłabszych reprezentacji w Europie 1:0. Luksemburg, bo o nim mowa bronił się znakomicie, w wielu sytuacjach piłkarzom tego kraju sprzyjało szczęście. Zabrakło go jedynie w czterdziestej trzeciej minucie i wykorzystał to Koevermans pokonując Jonathana Jouberta. Dzięki tej wygranej „Oranje” zapewnili sobie awans do Mistrzostw Europy niezależnie od wyniku ostatniego spotkania. Wydaje się jednak, że z taką grą „Pomarańczowi” nie mają czego szukać na boiskach Austrii i Szwajcarii.