Rewolucja w prawach telewizyjnych stała się faktem. Ekstraklasa od 27. kolejki w TVP


Platforma nc+ udzieliła sublicencji TVP na transmisję meczów ekstraklasy jeszcze w tym sezonie

23 marca 2019 Rewolucja w prawach telewizyjnych stała się faktem. Ekstraklasa od 27. kolejki w TVP
Kamera boisko telewizja TVP

Mimo iż przerwa reprezentacyjna trwa w najlepsze, nie można zapomnieć o rozgrywkach ligowych. Dzień po wygranym meczu z Austrią biuro prasowe Ekstraklasa S.A. wydało komunikat, z którego wynika, że już od następnej kolejki nasza rodzima liga będzie dostępna we wszystkich polskich domach. Oglądalność, a co za tym idzie promocja ekstraklasy, będzie jeszcze lepsza!


Udostępnij na Udostępnij na

Obecny nadawca ekstraklasy – platforma nc+, zadbał o to, że chociaż sama liga nie jest najlepszą ligą świata, to pokazywana jest na najwyższym światowym poziomie. Świetna oprawa rozgrywek bardzo często przyciągała wielu kibiców przed telewizory, ale nie każdy miał do tego dostęp. Teraz po wykupie sublicencji przez TVP polscy kibice będą mogli obejrzeć przynajmniej jeden mecz w kolejce.

Wiadomo było, że w przyszłym sezonie sublicencja będzie należała właśnie do TVP. Jednakże do niedawna spekulowano, że może się to ziścić jeszcze w tym sezonie. Dzisiaj jest to już pewne. Od następnego weekendu w telewizji otwartej zobaczymy wszystkie pozostałe do końca bieżących rozgrywek jedenaście kolejek Lotto Ekstraklasy.

Na pierwszy ogień prawdziwy hit

– To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich klubów ekstraklasy i kibiców. Kilka miesięcy temu zaproponowaliśmy, by nc+ udostępniło Telewizji Polskiej sublicencję na pokazywanie meczu w każdej kolejce już w obecnym sezonie i cieszę się, że obaj nadawcy doszli do porozumienia w tym zakresie. Dzięki temu kibice będą mogli regularnie oglądać mecze LOTTO Ekstraklasy w telewizji otwartej, równolegle do telewizji płatnej, już wiosną tego roku. To doskonała promocja ligi, która z pewnością przełoży się na wzrost oglądalności rozgrywek i korzyści dla klubów. To także przedsmak zasięgów, które wygenerujemy w następnych dwóch sezonach na bazie umów podpisanych z nc+ i Telewizją Polską – komentuje cytowany przez oficjalną stronę ligi Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy S.A.

TVP nabyła prawa do transmisji meczów na następne dwa sezony Lotto Ekstraklasy. Pokazywane będą najczęściej najciekawsze spotkania w kolejce, w sobotę lub niedzielę. W jednym sezonie telewizja publiczna przeprowadzi transmisję 37 meczów, czyli po jednym w danej kolejce. Równolegle główny nadawca pokaże łącznie 296 spotkań w sezonie. Co ciekawe, w obecnych rozgrywkach mecze ekstraklasy pokazywane będą w trzech telewizjach – nc+, TVP oraz Eurosport, który transmituje dwa pojedynki w kolejce (piątkowy i poniedziałkowy o 18:00).

Pierwszymi dwoma meczami transmitowanymi na antenach Telewizji Polskiej będą prawdziwe hity. W 27. kolejce, czyli już za tydzień, zobaczymy starcie Wisły Kraków z Legią Warszawa. Spotkanie będzie można obejrzeć na TVP 2. Natomiast w następnej kolejce na antenach TVP 1 lub TVP Sport będziemy mogli delektować się pojedynkiem obecnych mistrzów Polski z wicemistrzami z Białegostoku.

TVP bierze się za klubową piłkę

Ekstraklasa to nie jedyne rozgrywki klubowe, które możemy oglądać w telewizji publicznej. Od marca transmitowane są również mecze rozgrywane na trzecim szczeblu centralnym. II liga pokazywana jest na kanale TVP 3 i są to niedzielne spotkania o godzinie 13:00. Jest to doskonała okazja, by zobaczyć byłych ekstraklasowiczów jak na przykład Ruch Chorzów, Górnik Łęczna, PGE GKS Bełchatów czy Widzew Łódź. Jutro widzowie TVP 3 będą mogli obejrzeć starcie Ruchu Chorzów z Rozwojem Katowice.

Na antenach TVP Sport znajdą coś dla siebie również fani włoskiej piłki. Od tego sezonu Telewizja Polska posiada prawa do transmitowania Pucharu Włoch. Mecze Coppa Italia cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze względu na możliwość oglądania w akcji polskiego golleadora – Krzysztofa Piątka, który bryluje na włoskich boiskach.

Ponadto otwarta telewizja ma sublicencję na transmisję Ligi Mistrzów. W każdej kolejce na TVP mamy możliwość obejrzeć jeden środowy mecz. Jest to najczęściej najciekawsze spotkanie w danej kolejce. Zdarzało się również tak, że sami kibice mogli poprzez zagłosowanie w ankiecie wybrać, który środowy pojedynek zostanie pokazany w telewizji publicznej.

 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze