Dziewięciu Bremeńczyków pokonuje HSV!

Dziś wieczorem odbyły się pozostałe spotkania w ramach 32. kolejki Bundesligi. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić, nie obeszło się bez niespodzianek. Bayer Leverkusen przegrał u siebie z Herthą Berlin, zaś Werder Brema pokonał na wyjeździe Hamburger SV.

Pod wielkim znakiem zapytania stała postawa podopiecznych Ottmara Hitzfelda, którzy już rundę temu zostali nowym mistrzem Niemiec. Mimo wszystko, Bawarczycy zagrali na swoim poziomie, pewnie pokonując Arminię Bielefeld. W 26. minucie, na listę strzelców wpisał się jeden z ulubieńców kibiców w Monachium – Franck Ribery. Wynik spotkania, na 2:0 ustalił Lukas Podolski, który w 47. minucie nie miał problemów z pokonaniem bramkarza gości.

Sensacyjnym wynikiem zakończył się mecz na BayArena, gdzie 'Aptekarze’ polegli przed własną publicznością z Herthą Berlin. Potyczka obu drużyn wyjątkowo niekorzystnie zaczęła się dla miejscowych, gdyż już w 26. minucie, gola dla przyjezdnych zdobył Pantelic. W dalszej części spotkania, gospodarzom ewidentnie było pod górkę. W 61. minucie, czerwoną kartką ukarany został Kiessling. Zaledwie 7. minut później, goście podwyższyli prowadzenie na 2:0, za sprawą Chaheda, który pewnie wykonał rzut karny. Gospodarzom udało się strzelić honorową bramkę, jednak był to gol na otarcie łez. Tuż przed końcowym gwizdkiem arbitra, do siatki rywala trafił Sinkiewicz.

Ogromną klasę pokazali piłkarze Werderu, którzy stanęli na wysokości zadania i pomimo licznych osłabień poradzili sobie na trudnym terenie w Hamburgu, zostawiając w tyle miejscowe HSV. Mecz był niezwykle zacięty, dlatego w pierwszej części spotkania nie oglądaliśmy bramek. Jednak tuż po przerwie, dość niespodziewanie goście wyszli na prowadzenie. W 49. minucie, gola dla Werderu zdobył Almeida. W 57. minucie, czerwoną kartką został ukarany Frank Baumann, a tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego, kolejny zawodnik Werderu – Jurica Vranjes musiał opuścić boisko. Pomimo faktu, że podopieczni Thomasa Schaafa musieli kończyć mecz w dziewiątkę, to i tak wyszli z meczu zwycięsko, wygrywając 1:0.

W pozostałych meczach, Eintracht Frankfurt uległ przed własną publicznością Wolfsburgowi 2:3, a piłkarze Norymbergii zagrali na poziomie i pewnie pokonali MSV Duisburg w stosunku 2:0.