Dynamo Moskwa pokonało Koronę

6 lutego 2011 Dynamo Moskwa pokonało Koronę

W sparingowym spotkaniu rozgrywanym na Cyprze, Korona Kielce przegrała 0:1 z Dynamem Moskwa. W składzie Rosjan pojawili się tacy gracze jak Siemszow, Woronin czy Kevin Kuranyi.

Korona na tle zespołu Premier Ligi nie prezentowała się źle
Korona na tle zespołu Premier Ligi nie prezentowała się źle (fot. Tomasz Kubicki / korona-kielce.pl)

Od początku spotkania zarówno Korona, jak i Dynamo grały dość zachowawczo. Najlepszą sytuację w pierwszej połowie miał Siemszow, który w doskonałej sytuacji nie trafił do bramki. Kilka minut później za zbyt mocny sprzeciw wobec decyzji sędziego z boiska wyleciał Andrij Woronin. Ponad kwadrans po wznowieniu Rosjanie wyszli na prowadzenie po rzucie karnym podyktowanym za faul Krzysztofa Pilarza. W końcówce spotkania pełnego nerwowych sytuacji i spięć szanse na wyrównanie miał Maliszewski, który w obu przypadkach nie popisał się skutecznością.

Korona: Małkowski (46′ Pilarz) – Markiewicz (46′ Kuzera), Hernani (66′ Malarczyk), Stano, Golański (46′ Mijailović) – Puri (46′ Sobolewski, 80′ Bąk), Jovanović (66′ Lech), Vuković, Korzym (60′ Maliszewski) – Edi (46′ Postupalenko), Niedzielan (60′ Tataj)