Duża dawka emocji w Serie A

30 marca 2013 Duża dawka emocji w Serie A

Dzisiaj byliśmy świadkami wielu naprawdę ciekawych pojedynków, w których nie zabrakło emocji. Podopieczni Antonio Conte okazali się lepsi od Interu Mediolan i zrobili ważny krok w kierunku zdobycia scuddeto. Natomiast po emocjonującym boju Napoli wygrało z Torino 5:3 i utrzymało się na drugiej pozycji.

Dzisiaj we włoskiej Serie A rozgrywały się wszystkie spotkania. Osiem pojedynków odbyło się o godzinie 15:00. Najciekawszym z nich było starcie Interu Mediolan z Juventusem Turyn. Podopieczni Antonio Conte chcieli wygrać, by umocnić się na pozycji lidera. Natomiast Inter również zamierzał zgarnąć pełną pulę, bo klub ze stolicy Lombardii chciał się liczyć w równorzędnej walce o europejskie puchary. Ten mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gości z Turynu. Fabio Quagliarella w 3. minucie wpakował futbolówkę do siatki i Juventus objął prowadzenie. Natomiast po zmianie stron trafienie dla gospodarzy zanotował Rodrigo Palacio i stan meczu nam się wyrównał. Jednakże sześć minut później Matri zdobył drugiego gola dla Juventusu i podopieczni Antonio Conte ponownie objęli prowadzenie. Obraz gry nie uległ zmianie i goście zainkasowali trzy punkty. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

Alessandro Matri, Juventus Turyn
Alessandro Matri, Juventus Turyn (fot. Tuttosport.com)

W pozostałych siedmiu spotkaniach również nie zabrakło emocji. Drużyna Lazio Rzym chciała zrehabilitować się swoim sympatykom za ostatnie trzy ligowe porażki z rzędu. Jednakże goście również wyszli na plac gry z zamiarem zainkasowania kompletu punktów, gdyż marzą o występie w przyszłym sezonie w rozgrywkach Ligi Europy. W pierwszej połowie goli nie było. Natomiast na początku drugiej części meczu gości na prowadzenie wyprowadził Izco. W 79. minucie Legrottaglie wpakował piłkę do własnej bramki, z czego cieszyło się Lazio, bo w tym momencie był remis. Dwie minuty później Candreva pokonał bramkarza i ustalił wygraną dla drużyny Lazio. W drugim spotkaniu Palermo podejmowało Romę. Gospodarze od dłuższego czasu karaskają się w strefie spadkowej Serie A, dlatego chcieli wygrać pierwszy raz od listopada ubiegłego roku. Jednakże czekało ich trudne zadanie, bo na Stadio Renzo Barbero przyjechała drużyna Romy. Podopieczni Giuseppe Sannino w 21. minucie otworzyli wynik tego spotkania golem zdobytym przez Josipa Ilicia. W 35. minucie Miccoli zdobył drugiego gola dla Palermo i goście z Rzymu mieli poważny problem. W drugiej części gry Sycylijczycy obronili korzystny dla siebie rezultat i wygrali 2:0. Szczegóły tych oraz innych spotkań znajdziesz tutaj.

O godzinie 18:30 Chievo Werona mierzyła się z Milanem. Podopieczni Massimiliano Allegriego wyszli z zamiarem osiągnięcia końcowego triumfu, więc każdy inny wynik byłby dla nich rozczarowaniem. W 25. minucie goście z Lombardii wyszli na prowadzenie za sprawą Riccardo Montolivo. Gospodarzom nie udało się odpowiedzieć żadnym trafieniem i w końcowym rozrachunku Milan zgarnął trzy punkty. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.

O godzinie 21:00 byliśmy świadkami ostatniego spotkania 30. kolejki Serie A. Torino podejmowało ekipę Napoli. Podopieczni Waltera Mazzarriego szybko objęli prowadzenie podczas tych zawodów za sprawą Blerima Dzemailego. Jednakże przed przerwą udało się doprowadzić gospodarzom do wyrównania. Natomiast po przerwie byliśmy świadkami dużej dawki emocji. Na początku drugiej części gry piłkarze Napoli objęli ponownie prowadzenie. Na listę strzelców kolejny raz wpisał się Blerim Dzemaili. Jednakże drużynie z Turynu udało się doprowadzić do wyrównania i chwilę później objąć prowadzenie. Piłkarze z Neapolu uparcie dążyli do osiągnięcia końcowego triumfu. W 80. minucie ponownie do wyrównania doprowadził Blerim Dzemaili. Kilka minut później Edinson Cavani zdobył dwa gole i zapieczętował zwycięstwo Napoli. Więcej szczegółów znajdziesz tutaj.