Drużyna mistrzostw Europy do lat 21 – najlepsi z najlepszych


Oto jedenastu najlepszych zawodników mistrzostw Europy U-21 we Włoszech i San Marino według naszej redakcji

2 lipca 2019 Drużyna mistrzostw Europy do lat 21 – najlepsi z najlepszych
Matteo Ciambelli / Sipa / PressFocus

Trudno w to uwierzyć, ale mistrzostwa Europy do lat 21 już za nami. W finałowym pojedynku to Hiszpanie okazali się lepsi od reprezentacji Niemiec i tym samym sięgnęli po końcowe trofeum. Po zakończeniu turnieju nadszedł czas na przyznanie nagród najlepszym zawodnikom. Najlepszym strzelcem okazał się Luca Waldschmidt, a na MVP turnieju został wybrany Fabian Ruiz.


Udostępnij na Udostępnij na

W redakcji iGola także postanowiliśmy wyróżnić niektórych zawodników i ułożyć z nich najlepszą jedenastkę turnieju. W naszej drużynie znalazło się kilku piłkarzy, którzy zakończyli udział na mistrzostwach w fazie grupowej, ale zwrócili naszą uwagę. Poniżej przedstawiamy naszą drużynę turnieju. Zapraszamy do lektury!

Jakub Dzikowski

Bramkarz

Na pozycji bramkarza znalazł się Paul Bernardoni. Francuz rozegrał cztery mecze, w których puścił pięć bramek. Należy jednak pamiętać, że cztery z nich wpadły do jego bramki w meczu przeciwko reprezentacji Hiszpanii. Wtedy to cała reprezentacja Francji rozegrała fatalne zawody. W pozostałych spotkaniach Bernardoni skapitulował tylko jeden raz – przeciwko Anglii, zachowując czyste konta w meczach przeciwko Chorwacji i Rumunii. Swoimi umiejętnościami popisał się, o dziwo, w meczu półfinałowym. Gdyby nie on, ekipa Francuzów zostałaby rozgromiona większą różnicą bramek.

Obrońcy

Formację defensywną rozpoczynamy od lewego obrońcy reprezentacji Danii – Joakima Maehlego. Duńczyk nie zagrał w pierwszym meczu przeciwko Niemcom. Przed spotkaniem z Austrią trener Niels Frederiksen dokonał w składzie kilku zmian. Jedną z nich było umieszczenie w składzie Maehlego – lewego obrońcy. Joakim niezwykle szybko odpłacił się szkoleniowcowi za zaufanie. Przeciwko Austriakom strzelił dwie niezwykle ważne bramki. Przeciwko Serbom dołożył asystę, a do tego m.in. dzięki jego świetnej grze Duńczycy zachowali czyste konto.

Kolejnym obrońcą, który zasłużył na wyróżnienie, jest Jonathan Tah, stoper reprezentacji Niemiec. Tah był bardzo solidną częścią niemieckiej defensywy. Nie wyróżnił się co prawda niczym nadzwyczaj szczególnym, ale w ogólnym rozrachunku zagrał bardzo dobrze jako filar swojej drużyny. Dobrze zagrał także przeciwko Hiszpanii, jednak w finale Niemcy okazali się słabsi od swoich rywali.

Polskim akcentem w naszej drużynie turnieju jest Krystian Bielik. Polak za swoje występy podczas mistrzostw Europy do lat 21 zebrał bardzo dobre oceny. Oprócz dwóch bramek (przeciwko Belgom i Włochom) Bielik doskonale wywiązywał się z defensywnych obowiązków. Według portalu Whoscored.com Polak był najlepszym zawodnikiem na boisku w meczu Polska – Włochy. Został także wybrany do najlepszej jedenastki grupy A na mistrzostwach.

Obronę naszej drużyny uzupełnia Hiszpan Martín Aguirregabiria. Prawy obrońca reprezentacji Hiszpanii był pewnym punktem swojego zespołu, nie brał zbytnio udziału w akcjach ofensywnych, ale za to odpowiedzialnie bronił dostępu do własnej bramki. Nie licząc meczu z Włochami, zawodnik Deportivo młodzieżowe Euro we Włoszech będzie wspominał bardzo dobrze.

Pomocnicy

W drużynie według iGola znalazło się miejsce dla trzech pomocników. Pierwszym z nich jest Niemiec Nadiem Amiri. Gracz reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów zabłysnął na boiskach we Włoszech i San Marino. Podczas fazy grupowej Amiri grał mało, w sumie rozegrał około 90 minut w trzech spotkaniach. Selekcjoner młodzieżowej reprezentacji Niemiec zdecydował się postawić na niego dopiero w spotkaniu półfinałowym. Okazało się to strzałem w dziesiątkę – Niemiec strzelił dwie ważne bramki i zaliczył asystę na wagę awansu do finału. Zasłużenie otrzymał za ten mecz ocenę „10” i został MVP spotkania. Nadiem strzelił także bramkę kontaktową w finale.

Obok Niemca wśród najlepszych pomocników znalazło się dwóch Hiszpanów. Pierwszym z nich jest Dani Ceballos. Dla zawodnika Realu Madryt młodzieżowe mistrzostwa we Włoszech były drugimi, w których brał udział. Doświadczony pomocnik reprezentacji Hiszpanii zaliczył kolejny świetny turniej. Doskonale dyrygował grą swojego zespołu, przede wszystkim drugą linią. Potrafił znaleźć także dobrze ustawionych kolegów z przodu i kreował akcje ofensywne. Za mecz z Polską Dani otrzymał nawet „10”.

Ostatnim pomocnikiem w naszej jedenastce jest Fabian Ruiz. Ruiz był kluczowym zawodnikiem reprezentacji Hiszpanii, który poprowadził swoją drużynę do ostatecznego tryumfu. Hiszpan na przestrzeni całego turnieju dwukrotnie asystował, także dwukrotnie trafiał do siatki przeciwnika. Oprócz tego świetnie radził sobie w roli rozgrywającego i razem z Ceballosem tworzyli zgrany duet w środku pola swojej reprezentacji. Nie bez przyczyny Ruiz został wybrany na zawodnika spotkania finałowego, a także najlepszego zawodnika całego turnieju.

Napastnicy

Z przodu naszej drużyny znalazło się miejsce dla Ianisa Hagi. Ianis był wyróżniającą się postacią reprezentacji Rumunii. Grający na pozycji numer „10” Hagi wspomagał drużynę w ofensywie, przy okazji strzelając dwie bramki. Jesteśmy ciekawi, dokąd uda się Hagi, który na dzień dzisiejszy występuje w lidze rumuńskiej. Na pewno już niedługo zgłosi się po niego większy klub.

W naszej drużynie nie mogło zabraknąć najlepszego strzelca turnieju, którym został Niemiec Luca Waldschmidt. Luca strzelił siedem bramek, do których dołożył asystę w meczu przeciwko Rumunom. Tym samym wyrównał rekord w liczbie trafień należący wcześniej do Marcusa Berga, Szweda, który w 2009 roku osiągnął wynik siedmiu goli na młodzieżowym Euro. Waldschmidt przyczynił się znacznie do osiągnięcia przez Niemców finału, niestety w samym spotkaniu finałowym zawiódł. Niemiec zdobył także nagrodę za najpiękniejszą bramkę turnieju. Oto ona:

Przyszedł czas na ostatniego zawodnika najlepszej drużyny mistrzostw Europy do lat 21 według naszej redakcji. Został nim Hiszpan Dani Olmo. Dani otrzymał miejsce w wyjściowej jedenastce po nieudanym spotkaniu przeciwko drużynie Włoch. Podobnie jak w przypadku Joakima Maehlego Olmo okazał się świetnym wyborem. Już w pierwszym spotkaniu strzelił bramkę, których w sumie udało mu się zdobyć trzy. Najważniejsza z nich padła w finale – była to bramka gwarantująca Hiszpanom tytuł mistrzowski.

To już koniec. Tak właśnie prezentuje się nasza najlepsza drużyna mistrzostw Europy do lat 21. Mistrzostwa dostarczyły nam wielu wrażeń oraz emocji. Na długie lata zapamiętamy przede wszystkim poczynania naszych zawodników, którym pechowym zrządzeniem losu nie udało się uzyskać awansu do półfinału. Teraz czeka nas dwuletnia przerwa. W czerwcu 2021 roku młodzieżowcy wybiegną na boiska na Węgrzech oraz Słowenii. Addio, Italia!

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze