Dreszczowiec i trzy punkty Bayernu

Bayern Monachium wygrał na inaugurację 1. Bundesligi z VfL Wolfsburg 2:1. Bramkę w doliczonym czasie gry zdobył Bastian Schweinsteiger.

Pierwsza bramka spotkania padła w 9. minucie gry. Thomas Muller wykorzystał świetne podanie Toniego Krossa i bez problemu władował piłkę lewą nogą do siatki. Kwadrans później ten sam zawodnik mógł podwyższyć wynik, jednak zmarnował dobre zagranie Francka Ribery’ego. Gospodarze kontrolowali grę, „Wilki” próbowały odpowiadać nielicznymi kontrami, jednak oprócz strzałów Edina Dzeko, większego zagrożenia pod bramką Butta nie było.

Od początku drugiej odsłony do ataku rzucili się goście. Kilka groźnych uderzeń wybronił golkiper „Bawarczyków”, jednak przy strzale Cicero Cycero z 55. minuty był już bezradny. Bośniak uciszył miejscowych kibiców celnym uderzeniem po rzucie rożnym. Błąd w tej akcji popełnił Daniel van Buyten. Kolejne minuty przebiegały pod znakiem szturmu bramki Diego Benaglio. Kolejno próbowali Badstuber, Ribery i Contento. Dopiero w doliczonym czasie gry Bastian Schweinsteiger umiejętnie zamknął akcję i zdobył bramkę na 2:1.

Rozgoryczeni po końcowym gwizdku byli przyjezdni, jednak ich protesty na nic się zdały. Bayern wygrał na inaugurację 2:1 i zdobył pierwszy komplet punktów w tym sezonie.