Derdiyok: Z Borussią o zwycięstwo

Na zakończenie 26. kolejki Bundesligi Bayer Leverkusen pokonał na własnym boisku Hamburger SV 4:2. Jednym z najlepszych graczy na boisku był napastnik gospodarzy, Eren Derdiyok, który zdobył swoją 12. bramkę w tym sezonie.

– W przerwie spotkania trener nas fantastycznie zmotywował. To, czego nie udało się zrealizować w pierwszej połowie, udało nam się w pełni po przerwie. Przeszkadzaliśmy o wiele lepiej w akcjach HSV, operowaliśmy spokojnie piłką i wykorzystaliśmy sytuacje z zimną krwią – przekonuje Derdiyok.

Obok Szwajcara na listę strzelców w niedzielnym spotkaniu wpisali się Stefan Kiessling (dwukrotnie) oraz Renato Augusto. W najbliższej kolejce przeciwnikiem „Aptekarzy” będzie Borussia Dortmund. Starcie na Signal Iduna Park już w sobotni wieczór.

– Mamy przed sobą trudne mecze, ale to będą znakomite spotkania. Walka o czołowe miejsca w tabeli jest bardzo zacięta, trzeba traktować poważnie każdego przeciwnika. Jeżeli zagramy tak jak z HSV, to i w Dortmundzie mamy dużą szansę na zwycięstwo – dodał napastnik Bayeru Leverkusen.

Eren Derdiyok dołączył do zespołu Juppa Heynckesa na początku obecnego sezonu. Wcześniej występował w FC Basel.  Szwajcar rozegrał w Bundeslidze 25 spotkań i zdobył 12 bramek.