Bitwa o Mediolan. Co słychać w obozach Interu i Milanu?


Sytuacja przed derbami della Madonnina

21 października 2018 Bitwa o Mediolan. Co słychać w obozach Interu i Milanu?

Dzisiejsze derby Mediolanu zapowiadają się bardzo ciekawie. Obie drużyny są w znakomitej formie – Inter jest niepokonany od sześciu spotkań, natomiast AC Milan nie przegrał od dziewięciu meczów. Zobaczymy, czy seria spotkań bez porażki po niedzielnym starciu na San Siro zakończy się dla którejś z drużyn, czy może zespoły z Mediolanu podzielą się punktami.


Udostępnij na Udostępnij na

Mecz ten nie ma zdecydowanego faworyta, jednak to Inter ma większe szanse w opinii sympatyków oraz ekspertów ligi włoskiej. W tabeli Serie A Inter zajmuje trzecią lokatę, Milan plasuje się na miejscu dziesiątym.

Inter z chłodniejszą głową

Uważam, że faworytem jest Inter. „Nerazzurri” prezentują w tym sezonie ogólnie lepszą dyspozycję. Wydaje mi się jednak, że istotnym czynnikiem będzie fakt, że Inter gra w Lidze Mistrzów, w związku z czym zagrał więcej ważnych spotkań od „Rossonerich”. Będzie im więc łatwiej utrzymać zimną krew w gorączkowych sytuacjach, których na pewno będzie sporo w nadchodzącym spotkaniu – twierdzi Michał Fitz, redaktor Footroll.pl

Rzeczywiście, Inter, który po siedmiu latach wrócił do Ligi Mistrzów, zbiera w owych rozgrywkach sporo doświadczenia i jak na razie spisuje się bardzo dobrze, staje się drużyną coraz bardziej kompletną. W dodatku wydaje się, że w tym momencie Inter ma zdecydowanie ambitniejsze cele na ten sezon niż AC Milan, który zdaje się, że wciąż nie znalazł odpowiedniej drogi do powrotu na szczyt.

Milan z problemami i słabszą kadrą

Jak dodaje Michał Fitz: – Milan ma gorszą sytuację kadrową, bo podobno nie do końca zdrowi są Caldara i Romagnoli. W przypadku Interu nie wypadają aż tak znaczący zawodnicy, co dodatkowo gra na ich korzyść.

Na papierze również lepiej wygląda Inter, który w swoim składzie ma większą liczbę graczy już ukształtowanych, doświadczonych. Władze „Nerazzurrich” poczyniły dobre ruchy transferowe, jakim było między innymi sprowadzenie Radji Nainggolana, który nie dość, że wzmocnił Inter, to osłabił Romę. Milan również dokonał ciekawego transferu wewnątrz ligi, mianowicie na miejsce Andre Silvy sprowadził Gonzalo Higuaina, czyli zawodnika, który bardzo dobrze zna tę ligę i gwarantuje gole. Jak na razie Argentyńczyk nie zawodzi.

Przed derbami Mediolanu

Historia pojedynków pomiędzy klubami z Mediolanu jest bardzo ciekawa, ponieważ z pięciu ostatnich spotkań aż cztery zakończyły się remisem. W tym meczu remis nie zadowoli jednak żadnego z zespołów.

Na konferencji prasowej zorganizowanej w Milanello przed starciem derbowym z Interem trener Milanu, Gennaro Gattuso, spytany o różnice pomiędzy obiema drużynami odpowiedział: – Jeśli będziemy analizować graczy pojedynczo, to ich cechy charakterystyczne są inne od naszych. To drużyna, która łączy jakość z siłą fizyczną. My pod kątem fizycznym nie jesteśmy aż tak silni, w tym tkwi różnica. Pod względem technicznym nie czujemy się natomiast gorsi, a być może nawet jesteśmy nieco lepsi.

Gattuso wymienił też cechy obu zespołów: – Oni są silni fizycznie, my lepiej operujemy piłką i gramy płynniej. Jeśli jednak nie będziemy odpowiednio agresywni, rywale mogą nam sprawić problemy. W defensywie są bardzo silni fizycznie. Inter ma też dużo jakości, ale różnica między nami tkwi w sile fizycznej. Dlatego musimy mieć odwagę, nie możemy się z nimi mierzyć, stosując te same środki.

Z kolei Spalletti podkreśla wagę nadchodzącego spotkania: – Ten mecz jest dużo wart. Nie tylko ze względu na trzy punkty, ale również na to, że może wprowadzić entuzjazm i wiarę. Fani także nie zwracają uwagi na kolejny mecz Ligi Mistrzów, gdzie zmierzymy się z Barceloną. Liczą się tylko derby Mediolanu. Nie zmarnowaliśmy ani jednej minuty w trakcie tych dwóch tygodni treningu.

Wypowiedzi trenerów i atmosfera towarzysząca temu meczowi oraz dyspozycja zarówno Interu, jak i Milanu pozwalają nam spodziewać się dobrego widowiska, na które z niecierpliwością czekamy.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze