Napastnik angielskiego Tottenhamu Hotspur ma nadzieję na wyjazd na mistrzostwa świata w RPA wraz z reprezentacją Anglii, prowadzoną przez Fabio Capello.
Jermain Defoe marzy o tym, aby występować w podstawowej jedenastce angielskiej reprezentacji podczas mundialu w RPA u boku Wayne’a Rooneya. Napastnik Tottenhamu wystąpił jak do tej pory w 24. spotkaniach Premiership i przy czym aż piętnastokrotnie pokonywał bramkarzy rywali, dzięki czemu zajmuje wysokie, trzecie miejsce w klasyfikacji najlepszych snajperów w Anglii.
– Bardzo chciałbym być częścią kadry podczas turnieju w RPA. Wiem, że Wayne Rooney jest doskonałym napastnikiem i gra u jego boku, w barwach reprezentacji, byłaby dla mnie niczym spełnienie marzeń – powiedział Jermain Defoe.