Redakcja

Jest decyzja radnych: Ruch Chorzów uratowany!


31 marca 2016 Jest decyzja radnych: Ruch Chorzów uratowany!

Czwartkowy poranek był dniem sądnym dla jednego z najbardziej utytułowanych klubów w naszym kraju. Rada miasta Chorzowa debatowała, czy Ruch zasługuje na pożyczkę w wysokości 18 milionów złotych na spłatę bieżących zobowiązań.


Udostępnij na Udostępnij na

„Niebiescy” popadli w poważne tarapaty z powodu pożyczki zaciągniętej od firmy zewnętrznej. W przypadku braku jej spłaty (12 milionów złotych) nie byłoby mowy o przyznaniu licencji na grę w jakiejkolwiek zawodowej lidze w naszym kraju, nie mówiąc już o pokryciu najpilniejszych potrzeb.

Pod urzędem licznie zebrali się kibice, mający nadzieję na to, że miasto nie pozwoli upaść trzynastokrotnemu mistrzowi Polski.

Decyzję o przyznaniu środków poprzedziła burzliwa debata, w której prym wiódł prezydent miasta, Andrzej Kotala:

Po tym, jak w środę chorzowski klub ogłosił, że w najbliższych latach grać będzie na Stadionie Śląskim, oczywiste stało się, że włodarze Ruchu dają miastu sygnał „poczekamy na stadion przy Cichej, liczą się bieżące długi”. Dzięki pożyczce widmo upadku klubu na jakiś czas oddala się, choć nie możemy zapominać, że„Niebiescy” ciągle toczą boje z wewnętrznymi wierzycielami, między innymi z byłymi zawodnikami, domagającymi się wypłaty zaległych pensji.

[interaction id=”56fcfa9b82287b5830bdf223″]

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze