De Gea: Fergie jest dla mnie jak ojciec


24 marca 2013 De Gea: Fergie jest dla mnie jak ojciec

Bramkarz Manchesteru United David de Gea powiedział, że sir Alex Ferguson przypomina mu ojca. Młody golkiper już drugi sezon gra w klubie z Manchesteru.


Udostępnij na Udostępnij na

22-latek jest bramkarzem w zespole sir Aleksa Fergusona po tym, jak zdecydował się przejść do Anglii z Atletico Madryt w czerwcu 2011 roku. Hiszpan w pewnym okresie był bardzo krytykowany przez angielskie media, ale zawsze mógł znaleźć oparcie w Szkocie.

David de Gea, Manchester United
David de Gea, Manchester United (fot. SkySports.com)

De Gea obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Hiszpanii, która rozgrywa mecze eliminacyjne do mistrzostw świata. Poproszony o porównanie selekcjonera z Fergusonem, odpowiedział, że obaj są wielkimi trenerami, każdy z nich ma swoje sposoby prowadzenia zespołu, ale mają także wielką potrzebę opiekowania się swoimi zawodnikami. Piłkarze są od nich niemalże uzależnieni.

Bramkarz dodał: – Ferguson trochę bardziej przypomina ojca, szczególnie młodym piłkarzom.

Odniósł się również do fali krytyki, która na niego spadła: – Czasem ta krytyka nie ma najmniejszego sensu i uzasadnienia, więc wolę zbytnio się nie skupiać na tym aspekcie i zdecydowanie bardziej przykładać się do treningów.

David de Gea ma jeszcze trzy lata kontraktu do wypełnienia i doskonale zdaje sobie sprawę z ogromu szczęścia, które go spotkało w związku z przejściem do Manchesteru United.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze