De Gea chce iść w ślady Van der Sara


15 czerwca 2011 De Gea chce iść w ślady Van der Sara

Jeden z najzdolniejszych bramkarzy młodego pokolenia, David De Gea, przyznał, iż podziwia byłego bramkarza Manchesteru United i jak on chciałby grać na tak wysokim poziomie do końca kariery.


Udostępnij na Udostępnij na

David De Gea,
David De Gea, (fot. teamtalk.com)

Po odejściu Edwina van der Saara na piłkarską emeryturę 20-letni golkiper powoli jest przymierzany do bramki „Czerwonych Diabłów”. Młody Hiszpan mówi, że porównania do utytułowanego Holendra wiele dla niego znaczą. – Fakt, że ludzie myślą o mnie jako o następcy dla takiego legendarnego bramkarza, sprawia, że czuję się wyróżniony. Trzeba jednak bardzo ciężko pracować i walczyć, ponieważ jesteśmy dopiero na początku kariery. Aby osiągnąć ten poziom, potrzeba o wiele więcej wysiłku i wytrzymałości.

Dodaje również: – Miejmy nadzieję, że w wieku Van der Sara będę mógł grać na tak wysokim poziomie jak on. Jednak w chwili obecnej trudno przewidzieć, co będzie w przyszłości, ale mam nadzieję, że tak się stanie. Potrzebuję dużo siły, szczęścia, a także muszę dbać o swoje ciało, ponieważ piłka nożna jest wymagającym sportem.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze