Dariusz Dudka nie boi się Hiszpanów


We wtorek na stadionie w Murcji, Hiszpanów ostatni raz w meczu towarzyskim przed mundialem sprawdzą Polacy. Na pozycji lewego obrońcy zagra w tym meczu Dariusz Dudka. Doświadczony defensor zapewnia, że nikt nie boi się utytułowanych rywali.


Udostępnij na Udostępnij na

Zgrupowanie na Półwyspie Iberyjskim zmierza do punktu kulminacyjnego. Mecz z Hiszpanami będzie pierwszym spotkaniem polskiej reprezentacji, pod wodzą Franciszka Smudy, z rywalem z górnej półki. Zarówno „La Furia Roja” jak i „Biało-czerwoni” zapowiadają, że wyjdą w optymalnym zestawieniu.

Pewniakiem do gry na lewej stronie defensywy jest jeden z naszych najbardziej doświadczonych zawodników, Dariusz Dudka. Piłkarz Auxerre zapowiada, że nikt nie będzie się bał teoretycznie silniejszego rywala. – Czujemy do nich respekt, bo to mistrzowie Europy i znakomici zawodnicy. Z drugiej strony my nie mamy nic do stracenia. Gramy mecze kontrolne, aby pokazać się i doskonalić nasz styl gry. Nie boimy się ich i każdy z nas to powtarza – powiedział Dudka.

Według byłego piłkarza Wisły Kraków, gra przeciwko czołowym graczom europejskich klubów to fantastyczne przeżycie. Zawodnik mówi również o osobistych sympatiach do przeciwników. – Najbardziej podobają mi się oczywiście zawodnicy FC Barcelona, a szczególnie Xavi. Jeśli będzie taka okazja, to chętnie wymieniłbym się z nim na koszulki – rzekł obrońca.
 

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze