Czy Sneijder opuści Real?


Manchester United planuje złożyć ofertę kupna Wesley Sneijdera, szukając zemsty na Realu Madryt w najbliższym oknie transferowym.


Udostępnij na Udostępnij na

Władze United są wściekłe na hiszpański klub za niesłabnące zainteresowanie Cristiano Ronaldo. Zgłosili nawet skargę do FIFA, aby ci sprawdzili, czy Real nie prowadzi zbyt agresywnej polityki transferowej co do Portugalczyka.

Wszystko wskazuje jednak na to, że jeśli Ronaldo zdecyduje się opuścić Manchester, Anglicy złożą ofertę kupna Sneijdera bądź uwzględnią go jako część transakcji, której końcowym efektem byłaby przeprowadzka Portugalczyka do Madrytu.

Alex Ferguson wciąż jest zdesperowany, aby zatrzymać swego ulubieńca. Biorąc jednak pod uwagę możliwość otrzymania w zamian rekordowej kwoty 70 mln euro, mogą zostać zmuszeni do oddania 23-letniego Portugalczyka. Ronaldo tym czasem w dzisiejszym wydaniu hiszpańskiej Marci rzekomo przyznał, że nie chce wracać do Anglii.

Sneijder natomiast, po wspaniałej grze na Euro okraszonej dwoma golami, stał się obiektem pożądania nie tylko Manchesteru. Jego znakomite występy pozwoliły Holandii awansować do ćwierćfinału.

Holender przeszedł do Realu rok temu za 27 milionów euro, stając się drugim najdroższym Holendrem w historii futbolu. Już w debiucie strzelił gola, a cały sezon – zwieńczony triumfem w La Liga – również może określić jako bardzo udany.

Na razie nic nie wskazuje jednak na to, że Sneijder chciałby opuścić Santiago Bernabeu. Gdyby jednak doszło do transferu Ronaldo, Ferguson z pewnością szukałby za niego zastępstwa w słonecznej stolicy Hiszpanii.

Dodaj komentarz

Zapraszamy do kulturalnej dyskusji.

Najnowsze