Czwarty gol Kaźmierczaka

9 maja 2010 Czwarty gol Kaźmierczaka

Przemysław Kaźmierczak strzelił swoją czwartą bramkę w bieżącym sezonie ligi portugalskiej. Popularny „Kaz” pokonał bramkarza drużyny Belenenses Lizbona. Zespół Vitorii Setubal, mimo bramki Polaka, nie zdobył jednak nawet punktu.

Czy Przemysława Kaźmierczaka zobaczymy jeszcze w koszulce reprezentacji Polski?
Czy Przemysława Kaźmierczaka zobaczymy jeszcze w koszulce reprezentacji Polski? (fot. Bialoczerwoni.com.pl)

Już w 6. minucie spotkania arbiter podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Kaźmierczak. Ekipa z Setubal długo utrzymywała się na prowadzeniu, dopiero w 77. minucie goście doprowadzili do wyrównania, po celnym strzale Romario. Osiem minut przed zakończeniem spotkania, Andre Almeida przechylił szalę na korzyść gości, strzelając bramkę na 1:2. Punkty pojechały do stolicy, jednak nie gwarantowało to utrzymania dla ekipy  Belenenses, która ostatecznie zakończyła rozgrywki na piętnastej pozycji. Vitoria natomiast zajęła czternaste miejsce, ostatnie gwarantujące utrzymanie.

Przemysław Kaźmierczak to dziewięciokrotny reprezentant Polski, strzelił dla „Biało-czerwonych” jedną bramkę. Ma za sobą występy m.in. w Pogoni Szczecin i FC Porto. W Vitorii Setubal gra od lipca 2009 roku.